Анонси

1 2 3 4 5

Оголошення

1 2 3 4 5

Громадська думка

Як давно Ви проживаєте у Вашому населеному пункті?
 

Привітання

Вітаємо з днем народження

Стеценка Бориса Павловича

13 лютого

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Берестового Григорія Івановича

13 лютого

Хай постiйний успiх, радiсть i достаток, Сиплються до Вас, немов вишневий цвiт. Хай життевий досвiд творить з буднiв свята, А Господь дарує довгих-довгих лiт!


Черевка Олександра Вікторовича

18 лютого

З Днем народження вітаєм, Щастя й долі Вам бажаєм, Здоров’я небесної благодаті, Миру й злагоди у хаті. Хай здоров'я, радість і достаток, Сиплються не мов вишневий цвіт, Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Качан Наталію Георгіївну

18 лютого

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу! З Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажам, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Броварську Любов Павлівну

19 лютого

Хай здоров’я, радість і достаток, Сиплються немов вишневий цвіт Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Зданевича Володимира Флоріновича

20 лютого

Хай квітне доля у роках прекрасних, Господь дарує радість і здоров’я. Хай кожен ранок з неба сонцем ясним Осяє Вас і світлом, і любов'ю!


Руденко Тетяну Миколаївну

20 лютого

Бажаємо світлої радості й сили, Ласкавої долі, добра і тепла, Щоб ласку Вам слало небесне світило, Здоров’ям наповнила рідна земля


Терницю Анну Вікторівну

21 лютого

Із Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажаєм, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Олеан Світлану Миколаївну

22 лютого

Нехай здоров’я завжди добрим буде, Щоб в роботі ладилось усе, За справи добрі хай шанують люди, У дім хай доля затишок несе. Хай горе обходить завжди стороною, А щастя приходить і ллється рікою! Бажаєм тепла, і добра, і любові! Хай Господь дарує многії літа, А в серці довіку живе доброта.


Іллюк Євгенію Володимирівну

25 лютого

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу!


Кравченка Сергія Володимировича

26 лютого

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Ланяк Надію Григорівну

27 лютого

Святковим розмаїттям Хай буде все життя, Казковим довголіттям Серед краси й добра.


Берестецького Анатолія Дмитровича

28 лютого

Нехай кожна мить буде повна надії і нехай пощастить здійснити усі свої мрії! Удачі, натхнення й духовного росту, Хай буде в житті усе легко та просто!


Новини відділу Держгеокадастру

 Про створення служби охорони праці на підприємстві

 

завантажити

 

Про запобігання травматизму під час зернозбиральних робіт

 

Літо — гаряча пора для робітників сільськогосподарських підприємств. Найбільш травмонебезпечним періодом у сільськогосподарському виробництві є проведення зернозбиральних робіт. Це зумовлено максимальним напруженням, високою температурою, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт із боку інженерно-технічного персоналу.
Незабаром розпочнеться зернозбиральна кампанія,  щоб вона пройшла безпечно, Управління Держпраці у Черкаській області нагадує керівникам господарств та фермерам про необхідність посилення уваги за дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та проведення профілактичних заходів.
Відповідно до аналізу травматизму, на підприємствах агропромислового комплексу через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі.
Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт головне — не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів із відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.
Необхідно пам'ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.
Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням із боку адміністрації.
Заборонено допускати до роботи працівників у стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом установленого законодавством часу.
Перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору — механізатори, водії, працівники зернотоків — ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці.
Управління Держпраці у Черкаській області також закликає працівників, що працюватимуть на жнивному полі, берегти власне життя та здоров'я. Пам'ятайте, що безпечне проведення зернозбиральної кампанії можливе за умови виконання вимог чинного законодавства з охорони праці та належної організації робіт.
Із метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозбиральних робіт Управління Держпраці у Черкаській області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:
•    до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускаються особи віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд;
•    не допускаються до виконання цих робіт підлітки;
•    розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;
•    закінчити підготовку збирально-транспортних агрегатів;
•    організувати ланки технічного обслуговування;
•    обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;
•    підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;
•    провести інструктаж із питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;
•    провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;
•    очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;
•    укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни медаптечками першої допомоги;
•    забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;
•    провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;
•    особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватися всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті;
•    під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;
•    колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;
•    обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем;
•    не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при ввімкненій передачі.
Усі ці вимоги нормативно-правових актів досить відомі, але невиконання їх може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно терміново усунути виявлені порушення і з усією відповідальністю за безпеку працюючих приступити до збору та зберігання врожаю.
Головний державний інспектор з питань праці відділу АПК та СКС управління Держпраці у Черкаській області  І.О. Варламов.

 

16 липня - день бухгалтера України

 

       Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте, в році існують особливі дні, в які всі ми маємо прекрасну можливість оцінити і висловити свою вдячність тим, хто займається цим нелегким трудом.

день бух   Офіційне професійне свято наших бухгалтерів - День бухгалтера, має щорічний характер і відзначається в Україні на підставі датованного 18-го червня 2004 року Указа Президента України за номером 662/2004. Дата свята була встановлена - 16-го липня, тому що саме в цей день в суверенній Україні, в 1999-му році прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
   Говорячи по суті, професія бухгалтера шанована в багатьох країнах. Про престиж цієї професії свідчить також і наявність Міжнародного дня бухгалтера, який відзначається 10-го листопада. На ряду з цим існує навіть регіональні святкові Дні бухгалтера, які встановлюються державними установами в деяких областях на місцевому рівні. Все це зовсім не ажіотаж, що виник на хвилі сучасного розвитку та економічного прогресу, адже основні управлінські завдання бухгалтерського обліку - це збір і обробка достовірної і максимально повної інформації про діяльність опікуваного господарюючого суб’єкта, що в свою чергу переслідує не тільки ведення правильної податкової звітності та фінансового контролю, а й життєво необхідно для прийняття рішень, заснованих на економічному аналізі цих даних. На скільки ці рішення будуть вірними, на стільки господарюючий суб’єкт буде почувати себе впевнено і спокійно не тільки сьогодні, а й в найближчій перспективі, на стільки його діяльність буде успішною і приносити користь, йому, його співробітникам і його клієнтам і не тільки з простої фінансової точки зору, але і з соціальної. Ключовою ланкою всього цього є наш невтомний бухгалтер, в День якого ми обов’язково поспішимо висловити йому свою глибоку вдячність.
   Від щирого серця вітаємо всіх бухгалтерів, що працюють в аграрному секторі Шполянського району. з професійним святом!

 

З повагою:
Голова асоціації сільськогосподарських виробників «Авангард»
Юрій Ляшенко
Директор асоціації сільськогосподарських виробників «Авангард»
Валентина Биковець

 

 

 

 

Дотримання вимог нормативних актів з охорони праці під час виконання робіт у суб’єктах господарювання, що здійснюють діяльність зберігання та переробки зерна
     На даний час практично у всіх підприємствах готують виробничі приміщення до приймання, зберігання та переробки врожаю, завершуються роботи по ремонту підйомно-транспортного обладнання.
Водночас зернопереробні підприємства (елеватори, комбікормові заводи, млини) повинні отримати дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки із зберігання та переробки зерна, зварювальних робіт та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної безпеки; провести щорічне навчання та перевірку знань з охорони праці працівників; виробниче обладнання експлуатувати із захисним огородженням небезпечних зон (зернонавантажувачів, стрічкових конвеєрів, транспортерів, лазових і завантажувальних люків силосів і бункерів);

повинні бути попереджувальні знаки та написи про небезпеку в приміщеннях зерноскладів, на електричних щитах, комутаційних апаратах та написи про функціональне призначення технологічного обладнання, працівники повністю повинні бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту (захисні окуляри, рукавиці, страхувальні пояси тощо); повинен перевірятися технічний стан стрічкових транспортерів, бути справними кнопки аварійної зупинки; своєчасно проводитись огляди будівель та споруд та виробничих будівель; дотримуватися вимоги правил електробезпеки (перевірено заміри опору ізоляції проводів і кабелів, повинно бути справним заземлення виробничого устаткування, двері електрошафів щоб були зачинені на запірний пристрій; норії повинні бути укомплектовані датчиками підпору реле швидкості, реле контролю рівня зерна, а також бути справними вибухорозрядники; призначені особи відповідальні за технічний стан аспіраційних мереж.
Підприємствам необхідно звернути увагу на системні порушення, які регулярно повторюються. Зокрема, аналізуючи результати щорічних перевірок, у більшості перевірених суб'єктів господарювання спостерігається, що експлуатуються норії не обладнані вибухорозрядниками. З порушеннями вимог здійснюється допуск до експлуатації обладнання та механізмів, небезпечні зони яких не закриті захисним огородженням. Для проведення тимчасових вогневих робіт не видаються наряди-допуски. Використовуються газозварювальні різаки, манометри, що не пройшли періодичного випробовування. Часто допускається експлуатація кабелів не захищених від механічних пошкоджень. Електророзподільні шафи та щитки не мають знаків безпеки, відсутні електричні схеми та написи тощо.
Вимоги до зерносховищ з підлоговим зберіганням зернових культур:
відповідно до Технічного регламенту зернового складу зерносховище повинно мати:
а) підлогу без западин, тріщин, з твердим рівним та міцним покриттям (здебільшого асфальт) для вільного переміщення транспортних засобів і пересувних зерноочищувальних машин;
б) висоту складу не менше 2,6 м від підлоги до виступних зверху конструктивних елементів (для проїзду пересувних механізмів);
в) у середині складу на стінах чітко позначену лінію з попереджувальними написами щодо граничнодопустимої висоти завантаження зерном;
г) у кожному механізованому складі не менше двох додаткових кнопок "стоп", розташованих із зовнішнього боку (по одній із кожного боку) для термінового відключення транспортера нижньої галереї.


Головний державний інспектор з питань праці відділу АПК та СКС управління Держпраці у Черкаській області І. О. Варламов.

 

 

Дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час проведення весняно-польових робіт

завантажити

Примірний перелік документації  

завантажити

Методика проведення обстежень стану охорони праці на підприємстві

завантажити

Виконання Програми соціально-економічного розвитку за 10 місяців 2015 року у сільському господарстві Шполянського району

завантажити

Про дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці на підприємстві

завантажити

Роз’яснення Держпраці щодо видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

завантажити

 

   

  Пріоритетна галузь району – сільське господарство, в якому займаються вирощуванням зернових та технічних культур, вирощуванням великої рогатої худоби молочно-м’ясного напрямку.

     В районі здійснюють фінансово-господарську діяльність 97 агроформувань. З них: 17 – сільськогосподарських товариств з обмеженою відповідальністю; 11 – товариства з обмеженою відповідальністю; 1 – приватно-арендне товариство; 7 - сільськогосподарські приватні підприємства; 55 - сільськоговподарських фермерських господарства; 6 - сільськогосподарські приватно-орендні підприємства.
          Загальна площа с\г земель, що входять до адміністративно-територіальних одиниць (всі категорії) Шполянського району складає 110533,06 га, сільськогосподарських угідь 87855,4 га.
З них ріллі - 81074,6 га;
багаторічні насадження - 1776,81 га;
сіножаті - 2725,42 га;
пасовища - 2278,65 га.
   Господарствами всіх категорій за 2014 рік вироблено сільгосппродукції на суму 438.7 млн. грн..  В продукції сільського господарства рослинництво займає 88%, тваринництво – 12%.
       Об’єктивною передумовою для зростання обсягів виробництва продукції рослинництва стали заходи із забезпечення раціонального використання земельних угідь, здійснені в районі в останні роки. Значно сприяли підвищенню урожайності і зростанню обсягів виробництва продукції рослинництва новітні технології вирощування сільськогосподарських культур, впровадження яких стало можливим завдяки посиленню темпів оновлення машинно-тракторного парку господарств. Впровадження технології «Ноу-тіл», нових сортів і гібридів зернових та технічних культур, дало можливість одержувати врожаї пшениці на рівні 60-80 ц/га, кукурудзи – 70-80 ц/га, соняшнику та ріпаку – 35-40 ц/га. Посіяно озимих зернових під урожай 2015 року (всі категорії) загальною площею 19446 га. З них озимої пшениці - 17443 га., озимого жита - 241 га., озимого ячменю - 1762 га., крім того озимого ріпаку - 3059 га.
       Посіяно озимих зернових під урожай 2015 (с/г підприємства) загальною площею 13695га. З них озимої пшениці - 15538 га., озимого жита - 50 га., озимого ячменю - 1640 га., крім того озимого ріпаку - 3031 га.
       Планується засіяти по всіх категоріях господарств  ярими зерновими та зернобобовими культурами під урожай 2015 року 25450 га, технічними 19770 га, кормовими 4236 га

           В районі   налічується   22   сільськогосподарських   підприємства, які   утримують галузь тваринництва.   З них -   поголів’я   великої рогатої   худоби   - 16   господарств, в т. ч. корів   -   15   господарств, свиней   -   15   господарств,   птиці - 3 господарств, овець - 11   господарств. 4 фермерських господарств займаються   тваринництвом.

По всіх категоріях господарств чисельність поголів’я ВРХ становить – 9 тис. гол., в т.ч. корови – 5,2 тис. гол., свині – 12,8 тис. гол., вівці – 2,5 тис. гол., птиця – 313 тис. гол., бджолосімей – 3 тис. В районі   налічується   22   сільськогосподарських   підприємства, які   утримують галузь тваринництва. В цих господарствах налічується поголів’я ВРХ - 5,3 тис. гол., в т.ч. корови 2,4 тис.гол, свині – 3,2 тис. гол., вівці – 1,1 тис. гол., птиця – 212 тис. гол..

               В сільськогосподарських товариствах району проводиться робота по стабілізації поголів’я великої рогатої худоби та свиней, їх нарощування та збільшення виробництва тваринницької продукції, підвищення продуктивності худоби, поліпшення організації відтворення сільськогосподарських тварин.

В районі три підприємства мають статус племінних заводів по розведенню великої рогатої худоби.

З розвитком виробництва зростає рівень доходів працівників села. Середній рівень заробітної плати у сільському господарстві району за січень-квітень 2011 року становить 1514 грн.

             В районі функціонує 1 обслуговуючий сільськогосподарський кооператив в с. Водяне та зареєстровано 2 молочарських кооперативи в селах Лип’янка та Лебедин.

                 Проводиться робота по підвищенню орендної плати за земельні паї в розмірі не менше 4,5%. На даний час розмір орендної плати становить 4,17% з урахуванням виконання гарантійних листів, наданих орендарями.

 

 

Група компаній ЛНЗ (LNZ Group)

 

 

 

3-слай 

    Історія компанії почалася 1846 року, коли в с. Лебедин було збудовано цукроварню, століття потому перепрофілювали в насіннєвий завод.   

  Нині, група компаній ЛНЗ (LNZ Grouр) — це сучасний вертикально-інтегрований агропромисловий холдинг, який входить до Топ-10 компаній України, які найбільш динамічно розвиваються в секторі насінництва.

     Кравченко Дмитро Вікторович, голова наглядової ради LNZ Group з 2009 року. З 2002 року обіймав посаду голови правління ВАТ "Лебединський насіннєвий завод".

Краченко Дмитро

 

     Компанія об’єднує 33 агрофірми в Черкаській і Сумській областях, орендує понад 60 тис. га землі та забезпечує роботою 3 тисячі працівників у сезон.

 У 2015 році Група компаній ЛНЗ сплатила до районного бюджету майже 25 млн. грн. Загалом сума податків, якими поповнився бюджет України за рахунок діяльності LNZ Group, становить понад 67 млн. грн.

 LNZ Grouр розвиває три напрямки діяльності: насінництво (компанія є лідером з польового вирощування (гібридизації), агровиробництво (виробництво зернових та олійних культур, а також молока та м’яса) та дистрибуцію (засоби захисту рослин та насіння польових культур).

DSC 4380

 

      Напрямок агровиробництва включає як виробництво зернових та технічних культур, зернотрейдерську діяльність та надання послуг власного сертифікованого елеватора, так і розвиток тваринництва (зокрема, вирощування великої рогатої худоби).
     В групу компаній ЛНЗ входить 10-ть господарств Черкаської, Сумської та Полтавської областей, які забезпечують роботою понад 1000 осіб.
Загальна кількість голів великої рогатої худоби складає 4600 голів.

SPF 4236 панорама

SPF 4457

 

    Холдинг забезпечує український ринок насіння цукрового буряка на 43%, кукурудзи – на 12,5%, соняшника – на 8,8%.

      Дистриб’юторська компанія LNZ Group входить до п’ятірки найбільших дистриб'юторів України. Працює у напрямках реалізації посівного матеріалу цукрового буряка, кукурудзи, соняшнику, ріпаку, зернових культур, а також засобів захисту рослин та мікродобрив у 19 областях; має 12 представництв, 50 менеджерів, понад 1000 клієнтів, 3 логістичні центри та митний склад.

     Сьогодні LNZ Group забезпечує повний цикл виробництва - від вирощування насіння до його доопрацювання. Два роки тому в с. Лебедин компанія побудувала новий сучасний завод з доопрацювання насіння кукурудзи. Загальні інвестиції у будівництво склали понад 12 млн. дол. США. 

Партнерами компанії є найбільші світові компанії-селекціонери: Syngenta, DuPont Pioneer, Monsanto, Euralis Semences, Limagrain, SAATBAU.

         Значну увагу керівництво Групи компаній ЛНЗ приділяє соціальному напрямку роботи. У 2015 році в соціальну сферу лише Шполянського району, де знаходиться головний офіс компанії, вкладено понад 20 мільйонів гривень. 

В    ідтак, коштом підприємства проведено ремонт доріг між селами району:
- Журавка – Лебедин;
- Кримки – Водяне – Ярославка;
- Надточаївка – Бурти;
- Скотареве – Товмач.
    Проведено ремонти доріг у с. Лебедин, с. Лозуватка та Товмач, частково відремонтовано в’їздну дорогу в с. Маслово та відрізок дороги до с. Станіславчик траси «Золотоноша – Умань».

 Близько 4,5 мільйонів гривень протягом 2015 року було вкладено в ремонт шкіл, дитячих садків та ФАПів. Зокрема:

- Закуплено оргтехніку для 8 навчально-виховних комплексів; Центральної районної лікарні, Центру з надання первинної медико-санітарної допомоги.
- Придбано автомобіль швидкої допомоги та цифровий флюорограф для Шполянської Центральної районної лікарні.
- Зроблено ремонти у 4 навчально-виховних комплексах району.
- Збудовано систему водопостачання та водовідведення у ФАПі с. Станіславчик.

    Уже не один рік Група компаній ЛНЗ допомагає закладам бюджетної сфери щодо модернізації опалення та зменшення споживання природного газу. За цей час низка Будинків культури та дитячих садків отримала сучасні твердопаливні котли, які працюють на альтернативних видах палива. Школи та медичні заклади отримують допомогу в утепленні приміщень, заміні старих вікон на сучасні та енергозберігаючі. Зокрема:

- Замінено вікна та двері на енергозберігаючі у 10 закладах освіти, культури та охорони здоров’я Шполянського району.
- Надано кошти для завершення будівництва газопроводів у селах Надточаївка та Журавка.
- Придбано новий сучасний котел тривалого горіння для Надточаївського НВК.
- Встановлено опалювальний котел в сільській раді с. Станіславчик.

 

           Компанія приділяє особливу увагу розвитку спорту. Зокрема:
- Засновано футбольний “Кубок ЛНЗ”, до участі в якому залучаються кращі футбольні команди з різних областей України.
- У 2015 році силами компанії у с. Лебедин було збудовано сучасний тенісний корт та розпочалися роботи із реконструкції стадіону в м. Шпола.
- LNZ Group зводить у с. Лебедин сучасний стадіон за стандартами УЄФА.
- Компанія є постійним спонсором багатьох спортивних та культурних заходів у Шполянському районі.

 

 

 

 ТОВ «Шпола Агро Індустрі»

 

        Товариство з обмеженою відповідальністю «Шпола-Агро Індустрі» утворене в грудні 2002 року, трудову діяльність розпочало 1 квітня 2003 року. Підприємство очолює Кисельов Олександр Борисович. Виробничу діяльність товариство здійснює, орендуючи майнові та земельні паї громадян сіл Сигнаївка, Мар’янівка, Надточаївка. Розрахунки із власниками паїв проводяться вчасно та в повному обсязі коштами, сільськогосподарською продукцією та послугами. Розмір орендної плати за землю складає 4,5%. Продукція рослинницької і тваринницької галузі рентабельна. Площа ріллі під урожай 2015 року, згідно структури посівних площ по господарству складає 6891 га. В структурі зернові займають 5303 га або 77%, технічні займають площу 1588 га або 23%. В господарстві за останні три роки переглянули технології обробітку грунту та лише  частково перейшли на “ноутіл”- технологію обробітку землі без плуга. На  площах під посів також застосовують комбінований обробіток грунту, використовуючи плуги та важкі борони в залежності від попередника та забур'яненості полів у сівозміні.

 

 

kiselov-o-b
 Товариство займається і тваринництвом. В господарстві утримується 486 голів великої рогатої худоби, в т.ч. - корів 175 гол, свиней - 331 гол.. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника по підприємству становить 1596 грн.. Значну увагу приділяють в господарстві соціальній сфері. Надається благодійна допомога школам, лікарні та іншим соціальним установам.


ТОВ «Агро Шанс» 

    Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро Шанс», Шполянський район с.Топильна, створено в 2000 році, директор - Фоменко Борис Сильвейстрович. Посівна площа, яка обробляється в господарстві – 2045 га. Структура посіву сільськогосподарських культур у 2015 році: озима пшениця - 493га, озимий ячмінь – 307 га, соняшник – 100 га, соя-100 га, кукурудза на зерно – 845 га, кормові культури – 200 га.

     Наявний машинно-тракторний парк господарства включає 12 тракторів, 3 зернозбиральні комбайни, 3 кормодобувні машини. Відсоток відновлення парку за останні 3 роки – 45%.

fomenko-b-s
 На підприємстві впроваджується технологія обробітку ґрунту «ноу-тіл». Значну увагу тут приділяють і тваринницькій галузі. За останній рік поголів’я великої рогатої худоби та свиней зросло в порівнянні з минулим роком відповідно на 4,3 та 4 відсотки. Ще в господарстві мають найчисельнішу в районі гусячу ферму - більше 661 дорослих голів, а поголів’я овець - 34 гол.. В господарстві також займаються реалізацією гусячих яєць для населення. В нагоді є і свиноферма, де утримується - 557 голів свиней. 

pogolivya-ovetc
Є в господарстві і страусина ферма. Зараз тут уже дві сім’ї , а підростають ще майже два десятки молодняка страусів. На території с. Топильна, де діє підприємство, функціонують ФАП, школа-садок, клуб, магазини. Товариством постійно надається благодійна допомога соціальній сфері села.

strausini-yaytca
 Розмір орендної плати за оренду земельних паїв становить 4,5%.

 

СПОП «Відродження»
 

 

  Сільськогосподарське приватно-орендне підприємство «Відродження» було утворене в 2000 році шляхом реформування колективного сільськогосподарського підприємства «Маяк», генеральний директор - Ляшенко Юрій Васильович, 1959 року народження, освіта середньо-спеціальна, технік-механік, стаж роботи в галузі 28 років. Розпочав трудову діяльність у 1981 році, технік-механік в колгоспі ім. Жданова, м. Шпола, в 1988 році колгосп реорганізовано в КСП «Маяк», працював завідуючим механізованої майстерні, заступником директора по газифікації. В 2000 році  вийшов із складу КСП «Маяк» та утворив власне підприємство СПОП «Відродження».

lyashenko-ju-v
 


Посівна площа складає –3391 га. Кількість працюючих 130 осіб. Структура посіву сільськогосподарських культур під урожай 2015 року: озима пшениця – 840 га, озимий ріпак – 132 га, ярий ячмінь – 55 га, соняшник – 530, кукурудза на зерно – 750 га, сої - 700 га, кормових культур - 384 га. За останні роки показники виробництва зернових культур перевищують районні. Урожайність озимої пшениці в 2014 році склала 56,3 ц/га, озимого ячменю – 45,6 ц/га., ярого ячменю – 39,4 ц/га., кукурудзи на зерно -114.

 В господарстві функціонує потужний машинно-тракторний парк: 20 тракторів, 7 зернозбиральних комбайнів, 2 кормодобувні машини. За останні 3 роки відсоток відновлення парку становить 32%. На підприємстві впроваджуються інтенсивні енергоресурсозберігаючі технології.

u-jniva

Впроваджуються новітні технології обробітку грунту «ноу-тіл». СПОП «Відродження» має статус племзаводу по розведенню української червоно-рябої молочної породи. Утримується 551 голів корів. Надій молока на корову за 2014 рік становить понад 7 тис. кг. Середньодобові прирости на вирощуванні молодняка ВРХ - понад 650 г. Учасник виставки досягнень у сільськогосподарському виробництві - «Агро-2014», поголів’я телиць, яке експонувалось, відзначені дипломами.

 

СФГ «Деметра» 

Спілка фермерських господарств «Деметра», с.Матусів, Шполянського району, створена 29 травня 1998 року. Голова спілки - Волинець Григорій Іванович.

volinetc-g-i


Підприємство обробляє 1054 га землі. Завдяки новим технологіям обробітку ґрунту, збалансованій структурі посівних площ на підприємстві за 2014 маркетинговий рік урожайність сільськогосподарських культур склала: озима пшениця – 63,4 ц/га, ярий ячмінь – 39,5 ц/га, кукурудза – 78,5 ц/га, соняшник – 34,6 ц/га, озимий ріпак – 26,9 ц/га, соя-20,4 ц/га .

З 2006 року господарство займається розведенням і вирощуванням свиней. На даний час їх налічується 157 голів. 

 

 

 

СТОВ «Лан»

 

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Лан», Шполянський район с. Ярославка, створено в 2000 році після реформування колективного сільськогосподарського підприємства «Лан», директор - Марцевич Алла Анатоліївна, 1976 року народження. Освіта - Новомиргородський с/г технікум, спеціальність зоотехнік, закінчила у 1996 році.


В господарстві обробляється 1401 га ріллі. Кількість працюючих - 40 осіб. Структура посіву сільськогосподарських культур у 2009 році: озима пшениця – 344 га, озимий ячмінь – 40 га, озимий ріпак – 60 га, ярий ячмінь – 230 га, соняшник – 240, кукурудза на зерно – 160 га, інші культури -  327 га.
Завдяки наполегливій праці керівника та спеціалістів підприємство отримує високі врожаї зернових та олійних культур. В господарстві машинно-тракторний парк включає 19 тракторів, 1 зернозбиральний комбайн, 2 кормодобувні машини. Відсоток відновлення парку за останні 3 роки – 25%.
Підприємство впроваджує технологію обробітку ґрунту No Nill. В 2009 році проведено капітальний ремонт майстерень та машинного двору, побудовано заправку за європейськими стандартами. СТОВ «Лан» є одним із господарств району , в якому розвинена галузь тваринництва. Тут утримується 272 голів великої рогатої худоби, з них – корів – 129 гол., свиней – 103 гол., овець – 96 гол.. На території с. Ярославка, де діє підприємство, функціонують ФАП, школа-садок, клуб, магазини. Розмір орендної плати за оренду земельних паїв становить 4,5%.

 

СПОП «Маяк-Агро»

 

Сільськогосподарське приватно-орендне підприємство «Маяк-Агро» створене в 2004 році. Керівник підприємства - Богач Михайло Петрович, народився 22.11.1972, освіта вища, у 1999 році закінчив Уманську сільськогосподарську академію по спеціальності «Плодоовочівництво та виноградарство». Трудову діяльність розпочав з липня 1999 року у СТОВ «Маяк», м. Шпола, інженером по охороні праці, завідуючим дільницею, головним агрономом. З грудня 2002 року працює директором СПОП «Маяк-агро».
 


Посівна площа підприємства складає -1559 га.
Під урожай 2015 року структура посівних площ становить: озима пшениця – 480 га, кукурудза на зерно – 699 га, соя - 150 га, кормові культури – 230 га.

 СПОП « Маяк-Агро» має статус племзаводу по розведенню української червоно-рябої молочної породи. 
Поголівяя ВРХ утримується 376 голів, корів - 171 гол. Надій молока на корову за 2014 рік становить понад 5 тис. кг, середньодобові прирости на вирощуванні молодняка ВРХ - близько 600 г. Забезпечує реалізацію племінних нетелів та телиць. Учасник виставки досягнень у сільськогосподарському виробництві - «Агро-2014», поголів’я телиць, яке експонувалось, відзначені дипломами.
Господарство надає грошову допомогу на утримання соціальної сфери населених пунктів Шполянщини. 

 

ПрАТ ім. Шевченка 

 

 


Приватне акціонерне товариство імені Шевченка, с. Терешки, Шполянського району - єдине в районі за формою створення. Утворене в 2000 році. Голова наглядової ради товариства – Гончаренко Микола Миколайович

 Обробляється тут 1678 га ріллі. 
У Терешках свій підхід до дотримання технології, який дозволяє протягом останніх, щонайменше, п’яти років бути одним з найстабільніших господарств району. Господарство придбало новий Кейс за 2 мільйони гривень. Характерно, що купили його не за рахунок кредитів, а самостійно. Новий збиральний агрегат допоміг скоротити до мінімуму втрати, підвищити якість обмолоту. Але не лише нова техніка виручає. У господарстві щороку стабільно отримують високі  врожаї озимої пшениці та ярого ячменю на площі біля 1000 га.

im-shevchenka1
Терешки тим і відрізняються від інших, що вміють вибрати свій шлях, не кидаються в крайнощі. Наприклад, площа озимого ріпаку тут не перевищує 50 га, хоч були роки, коли він приносив чималі прибутки. Зовсім не вирощують озимого ячменю.  

Озиму пшеницю, як основної дохідної культури щороку сіють біля 500 га.
В нинішній час, коли кількість культур в сівозміні скоротилася з десяти до 5-6, і в ній переважають зернові та олійні культури, господарники стали перед проблемою боротьби з хворобами, шкідниками, бур’янами. Хімічні засоби не завжди себе виправдовують.

 

В Терешках чогось нового не шукали, а запровадили чисті пари, лише такий шлях дозволяє якісно оздоровити грунт. На полях, де чисті пари, хоч і доводиться проводити щонайменше 6-7 обробітків, такі заходи себе виправдовують. 

Середня врожайність зернових тут складає в межах 48-50 центнерів з га. У 2014 році на площі 520 га озимої пшениці зібрали по 48,4 ц/га, ярого ячменю по 38,6 ц/га з площі посіву 400 га.
Ще однією запорукою високих і стабільних врожаїв в останні роки є підготовка насіннєвого матеріалу. Господарство придбало сучасну зерноочисну машину, що проводить калібрування насіння за масою і розмірами зерна. При підготовці машина відсіює до 30 відсотків неякісного зерна.