Анонси

1 2 3 4 5

Оголошення

1 2 3 4 5

Громадська думка

Ваш професійний статус:
 

Привітання

Вітаємо з днем народження

Годлевського Олега Петровича

7 листопада

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Хорвата Олександра Миколайовича

11 листопада

Хай постiйний успiх, радiсть i достаток, Сиплються до Вас, немов вишневий цвiт. Хай життевий досвiд творить з буднiв свята, А Господь дарує довгих-довгих лiт!


Приходька Володимира Миколайовича

11 листопада

З Днем народження вітаєм, Щастя й долі Вам бажаєм, Здоров’я небесної благодаті, Миру й злагоди у хаті. Хай здоров'я, радість і достаток, Сиплються не мов вишневий цвіт, Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Пластуна Олександра Анатолійовича

13 листопада

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу! З Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажам, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Сушка Віктора Вікторовича

18 листопада

Хай здоров’я, радість і достаток, Сиплються немов вишневий цвіт Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Богача Михайла Петровича

22 листопада

Хай квітне доля у роках прекрасних, Господь дарує радість і здоров’я. Хай кожен ранок з неба сонцем ясним Осяє Вас і світлом, і любов'ю!


Коваля Володимира Григоровича

23 листопада

Бажаємо світлої радості й сили, Ласкавої долі, добра і тепла, Щоб ласку Вам слало небесне світило, Здоров’ям наповнила рідна земля


Молочка Миколу Васильовича

24 листопада

Із Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажаєм, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Новини відділу Держгеокадастру

Біль Чорнобиля досі не стихає: на інформаційній годині в музеї PDF Друк
Середа, 27 квітня 2016, 06:34

про2щ   В Шполянському краєзнавчому музеї відбулась інформаційна година для школярів ЗОШ №1. Учні 7 класу згадали та вшанували загиблих, всіх хто брав участь у ліквідації пожежі на електростанції, хто ліквідовував наслідки вибуху, лікував постраждалих. Діти ознайомились з фактами Чорнобильської трагедії, переглянули тематичні відео про причини аварії. Ведуча розповіла спогади очевидців страшних подій. Охарактеризувала наслідки катастрофи для людства та про Чорнобиль сьогодні.


     26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції в колишній Українській Радянській Соціалістичній Республіці (УРСР) СРСР, сталася найсерйозніша аварія в історії ядерної промисловості. Реактор електростанції був зруйнований, у навколишнє середовище потрапили тонни радіоактивних речовин.
     О 1 годині 23 хвилини ночі вибухнув четвертий енергоблок на ЧАЕС палав також і дах третього енергоблоку. На місце пожежі прибуло два караули: ВПЧ-2 по охороні Чорнобильської АЕС м. Прип`яті та ВПЧ-6 по охороні Прип`яті. Завдяки рішучим діям воєнізованої пожежної охорони пожежу на покрівлях IMаа1ЧАЕС о 6 годині 35 хвилин 26 квітня було повністю ліквідовано.
Перших вогнеборців Чорнобиля було двадцять вісім, з них 19 чоловік вже 27 квітня були доставлені в Москву, але незважаючи на зусилля лікарів , їх врятувати не вдалося. Це лейтенанти В. Правик і В. Кібенок, старші сержанти В. Ігнатенко, В. Тішура,М. Титенко,сержант М. Ващук та ін. Всі вони посмертно відзначені високими нагородами.
    Сумні спогади, скорботні свідчення трагедії квітневої чорнобильської ночі 86-го року, біль за хлопцями – пожежниками, які билися з вогнем і жахлива стихія відібрала в них життя - все це ми вкотре відчуваємо і усвідомлюємо особливо гостро, коли відзначаємо гірку дату в нашій історії – дату Чорнобильської катастрофи. Минуло вже 30 років, а біль Чорнобиля досі не стихає.
   По завершенню перегляду учні дискутували, а деякі, навіть, доповнювали маловідомими фактами розповідь ведучої.