Анонси

1 2 3 4 5

Оголошення

1 2 3 4 5

Громадська думка

Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?
 

Привітання

Вітаємо з днем народження

Шевченка Миколу Анатолійовича

22 грудня

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Квітку Оксану Василівну

2 січня

Хай постiйний успiх, радiсть i достаток, Сиплються до Вас, немов вишневий цвiт. Хай життевий досвiд творить з буднiв свята, А Господь дарує довгих-довгих лiт!


Остапчука Миколу Івановича

2 січня

З Днем народження вітаєм, Щастя й долі Вам бажаєм, Здоров’я небесної благодаті, Миру й злагоди у хаті. Хай здоров'я, радість і достаток, Сиплються не мов вишневий цвіт, Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Запісецького Андрія Миколайовича

2 січня

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу! З Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажам, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Петрова Ігоря Івановича

3 січня

Хай здоров’я, радість і достаток, Сиплються немов вишневий цвіт Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Козоріза Юрія Олексійовича

4 січня

Хай квітне доля у роках прекрасних, Господь дарує радість і здоров’я. Хай кожен ранок з неба сонцем ясним Осяє Вас і світлом, і любов'ю!


Дубину Івана Михайловича

4 січня

Бажаємо світлої радості й сили, Ласкавої долі, добра і тепла, Щоб ласку Вам слало небесне світило, Здоров’ям наповнила рідна земля


Олійника Анатолія Володимировича

8 січня

Із Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажаєм, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Колісника Василя Васильовича

13 січня

Нехай здоров’я завжди добрим буде, Щоб в роботі ладилось усе, За справи добрі хай шанують люди, У дім хай доля затишок несе. Хай горе обходить завжди стороною, А щастя приходить і ллється рікою! Бажаєм тепла, і добра, і любові! Хай Господь дарує многії літа, А в серці довіку живе доброта.


Плетіня Віталія Володимировича

30 січня

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу!


Новини відділу Держгеокадастру

Значення заходів профілактики в попередженні онкологічних захворювань PDF Друк
Вівторок, 14 листопада 2017, 13:04

профогляди  Тема протидії захворюванню на рак надзвичайно актуальна, нікого не залишає байдужими , потребує широкого висвітлення в ЗМІ та повинна стати одним із пріоритетів державної політики.
  Сумна статистика, яка висвітлює глибину проблеми в площині нашого району, констатує: за 9 міс. поточного року зі 130 випадків вперше виявленого раку- 32 занедбані (24,6%), а з 38 випадків видимих локалізацій  раку задавнених 11, практично кожен третій. Значний стрибок смертності від онкологічних захворювань зареєстрований в вересні: від раку померло  17 осіб з 64, що становить 26,6%.

  Причини такої невтішної ситуації розглядались 06.10.2017 р. на засіданні районної протиракової експертної комісії в складі фахівців КЗ «Шполянський районний ЦПМСД» та Шполянської ЦРЛ. Об'єктивно аналізуючи 14 випадків вперше виявленого в третьому кварталі занедбаного раку, визначене  коло основних  проблем: тривалий час  відсутність у пацієнтів профілактичного огляду, особливості протікання хвороби,  недотримання рекомендацій лікаря та медичні помилки.
Прихований, тривалий час безсимптомний  перебіг мав місце при захворюванні кишківника, в той час новоутворення шлунку та легень мали агресивне, швидко прогресуюче протікання.
  Прикро зауважувати, але більш ніж третина занедбаних випадків пов'язана з дією самих пацієнтів: недотримання рекомендацій лікаря щодо подальшого обстеження, пізні звернення, категорична відмова від онкопрофоглядів. З такими явищами медичні працівники щоденно зустрічаються в своїй роботі.
  Люди не погоджуються на огляд при подвірних обходах, що дає можливість виявити рак шкіри, ротової порожнини, молочної, щитовидної залоз на ранніх стадіях. Рекомендація лікаря пройти флюорографічне обстеження або гінекологічний огляд, якщо турбує щось інше, часто викликає обурення.
  Особливо хочеться зупинитись на ситуації, яка склалася в районі з цитологічним  скринінгом  жіночого населення, охоплення яким стало рекордно низьким за 9 місяців поточного року. Обстежено лише близько 8 тисяч жінок, тоді як підлягають обстеженню 20 тисяч. В першу чергу це пов'язано з  нерозумінням жінок важливості піклуватися про своє здоров'я.
  Цитологічне дослідження мазків шийки матки – високоінформативний тест для діагностики передраку та раку шийки матки, дозволяє з високою вірогідністю виявити діагноз на ранніх стадіях. Цитологічний скринінг мають пройти жінки, що вперше протягом року звернулися до лікувально- профілактичної установи, не залежно від віку та захворювання. Цитологічна діагностика по матеріалу із шийки матки дозволяє отримати уяву про стан епітелію в разі запальних, передпухлинних захворювань та раку. Якщо хвороба виявляється на початкових стадіях, вчасне лікування призводить до повного одужання.
   Пройти дослідження жінка може безкоштовно, відвідавши гінеколога в жіночій консультації, акушерки в амбулаторії або ФАПі по місцю проживання.
  Цитологічний матеріал щотижнево транспортується в цитологічну лабораторію Черкаського онкологічного диспансеру, де оглядається висококваліфікованими фахівцями. Окрім того, під час онкологічного профілактичного огляду акушерка  або гінеколог огляне молочні залози, пряму кишку.
  Враховуючи вкрай несприятливий стан речей з виявленням раку, медичні працівники первинної ланки активізують роботу з онкопрофоглядів як під час звернень в медичні установи, так і під час подвірних обходів.
   Спільним наказом по Шполянській ЦРЛ та центру ПМСД затверджене положення, згідно якого лікарі мають приймати планових пацієнтів лише після пройденого онкопрофілактичного огляду та флюорографічного обстеження. Це положення в подальшому  стане обов'язковою умовою обслуговування при виборі сімейного лікаря.  Тож закликаємо з розумінням ставитися до такої вимоги, продиктованої сьогоденням.
   Медичні працівники переконані, що онкологічні захворювання стали не тільки медичною, а і соціальною проблемою. Тому успішна боротьба з раком неможлива без дієвих заходів як на державному рівні, так  і підвищення відповідальності за своє здоров'я пересічних громадян.


За інформацією заступника головного лікаря
КЗ «Шполянський районний ЦПМСД»                                             Лесі Клюковської