Анонси

1 2 3 4 5

Оголошення

1 2 3 4 5

Громадська думка

Як Ви оцінюєте роботу влади в умовах кризи?
 

Привітання

Вітаємо з днем народження

Стеценка Бориса Павловича

13 лютого

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Берестового Григорія Івановича

13 лютого

Хай постiйний успiх, радiсть i достаток, Сиплються до Вас, немов вишневий цвiт. Хай життевий досвiд творить з буднiв свята, А Господь дарує довгих-довгих лiт!


Черевка Олександра Вікторовича

18 лютого

З Днем народження вітаєм, Щастя й долі Вам бажаєм, Здоров’я небесної благодаті, Миру й злагоди у хаті. Хай здоров'я, радість і достаток, Сиплються не мов вишневий цвіт, Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Качан Наталію Георгіївну

18 лютого

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу! З Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажам, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Броварську Любов Павлівну

19 лютого

Хай здоров’я, радість і достаток, Сиплються немов вишневий цвіт Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Зданевича Володимира Флоріновича

20 лютого

Хай квітне доля у роках прекрасних, Господь дарує радість і здоров’я. Хай кожен ранок з неба сонцем ясним Осяє Вас і світлом, і любов'ю!


Руденко Тетяну Миколаївну

20 лютого

Бажаємо світлої радості й сили, Ласкавої долі, добра і тепла, Щоб ласку Вам слало небесне світило, Здоров’ям наповнила рідна земля


Терницю Анну Вікторівну

21 лютого

Із Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажаєм, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Олеан Світлану Миколаївну

22 лютого

Нехай здоров’я завжди добрим буде, Щоб в роботі ладилось усе, За справи добрі хай шанують люди, У дім хай доля затишок несе. Хай горе обходить завжди стороною, А щастя приходить і ллється рікою! Бажаєм тепла, і добра, і любові! Хай Господь дарує многії літа, А в серці довіку живе доброта.


Іллюк Євгенію Володимирівну

25 лютого

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу!


Кравченка Сергія Володимировича

26 лютого

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Ланяк Надію Григорівну

27 лютого

Святковим розмаїттям Хай буде все життя, Казковим довголіттям Серед краси й добра.


Берестецького Анатолія Дмитровича

28 лютого

Нехай кожна мить буде повна надії і нехай пощастить здійснити усі свої мрії! Удачі, натхнення й духовного росту, Хай буде в житті усе легко та просто!


Новини відділу Держгеокадастру

Підприємництво

Про затвердження методик проведення аналізу впливу та... _ від 11.03.2004 № 308

 завантажити

Про внесення змін до деяких законів України щодо приведенн... _ від 01.07.2010 № 2388-VI

завантажити

Нормативно - правова база

завантажити

                                                         

 

                                                   

Приватне підприємство «Юпітер»

 

Приватне підприємство «Юпітер» засновано Плахотнюк Світланою Михайлівною у вересні 1995 року.

plahotnuk_svitlana_muhaylivna


Кількість працюючих – 36 осіб. Підприємство займалось реалізацією нафтопродуктів, вирощуванням грибів під назвою глива, пошиттям жіночого одягу в ательє «Юпітер» та виготовленням на замовлення тротуарної плитки та бетонних огорож. З 2002 року цех по виготовленню залізобетонних виробів виділено в окремий підрозділ, який очолив ПП Плахотнюк Владислав Леонідович. Вироби з бетону завоювали популярність не тільки в нашому місті, а й за межами області підкорюючи замовника своєю відмінною якістю.
На даний час ПП «Юпітер» має власні дві АЗС, на яких забезпечує нафтопродуктами бюджетні установи і організації, підприємства та населення  району, добросовісно сплачуючи податки до всіх бюджетних рівнів та забезпечуючи якісні умови праці працівників підприємства.
Девіз підприємства: «Ставитись до людей так, як би ти хотів, щоб люди ставились до тебе».

 

 

Мальчик Павло Олексійович – приватний підприємець

 

 

malchuk-uchast-u-duhovnuh-zahodahМальчик Павло Олексійович з 1995 року впроваджує на території району свою підприємницьку діяльність. В даний час про послуги які він надає по ремонту автомобілів відомо навіть за межами області. Маючи обладнання європейського рівня та висококваліфікованих спеціалістів надаються послуги по ремонту всім видам автомобілів як вітчизняного так і іноземного виробництва. Крім того організовано продаж автомобілів, запасних частин, виготовлення столярних виробів під замовлення, виконання будівельних робіт, проводиться торгівля продуктами харчування та канцтоварами.
Павло Олексійович є головою районного осередку спілки підприємців і власників, яка створена в районі в лютому 2001 року. У 2003 році його занесено в перелік «100 кращих підприємців України».
Бере активну участь у розбудові підприємництва в районі та надає спонсорську допомогу при проведені різних районних заходів. Долучається до розвитку культури і духовності, надавши приміщення громадській організації «Союз українок» для створення громадської районної культурно-просвітницької студії-музею «Наш родовід».
З прізвищем Павла Мальчика пов’язують розвиток підприємництва на Шполянщині. Він був серед перших, хто починав свою справу самостійно в той час, коли слово «підприємець» прирівнювалося до слова «спекулянт». Довелося пережити різні перевірки, платити штрафи, ніби за якісь порушення, але не здавався.
   У місті вести величезне будівництво ще ніхто не наважувався. Першому ж прокладати шлях завжди важко. Але саме у створенні матеріальної бази він бачив своє основне завдання як підприємця. За три місяці на своїй садибі біля траси Черкаси-Умань побудував магазин запасних частин. Автомобілів в Україні більшало, тому потреба у запчастинах зростала.
Відтоді Мальчик будував і продовжує будувати, прагне бути корисним людям. Він переконаний, якщо підприємця турбує лише одне – будь-якими методами отримати прибуток, і при цьому не гребує нічим, то втіхи від цього небагато. Коли ж бізнес ґрунтується на інших засадах – творити для загального блага, новаторство наповнюється моральним змістом, набуває суспільної значимості.
Розпочалося будівництво по вулиці Пролетарській – адміністративна будівля, магазин, столярний цех, станція з обслуговування автомобілів. Багато хто не міг повірити у здатність підприємництва ставати міцно на ноги.
Але й не без того, що з початком будівництва почали з’являтися труднощі.  Не з легких було завдання кладки підвальних приміщень, цоколя. Будівельники заготовляли у Хлистунівському кар’єрі машину каменю: відбирали, відколювали кувалдою, щоб кожен мав рівну лицеву грань. Як не порівнювати, граніт – не цегла, його класти складніше. Та Мальчик уже мав досвід. Колись, проїжджаючи через Білу Церкву, побачив красиві паркани з граніту. Повторив, огородивши свою садибу. Вже згодом, бутова кладка стала модною у Шполі.
На спорудження підвальних приміщень, цоколя пішло 360 тонн або шість вагонів цементу.
Павло Олексійович вважає, що для створення хорошого робочого настрою людям треба платити достойну зарплату. Тому відразу й домовився зі своїми працівниками, що муляри отримуватимуть по 300 доларів на місяць, а це була добра зарплатня на фоні тодішнього суцільного безробіття.
Коли закінчили з бутовою кладкою, то почалося зведення столярного цеху. Працівники радо погодилися з пропозицією Павла Олексійовича вироби з деревини і металу не купувати, а виробляти самотужки. Це здешевлювало будівництво, зменшувало простої.
Принципу різногалузевості, ширшого охоплення населення послугами та забезпечення його різноманітними товарами тут дотримуються донині.
У різні періоди, залежно від потреб, попиту дає більшу віддачу той чи інший виробничий чи готовий об'єкт. Так, влітку, наприклад, актуальним є будівництво, реалізація будівельних матеріалів. Для цього освоїли, приміром, виробництво тротуарної плитки. Взимку зростає потреба в ремонті автомобілів. А до новорічних свят збільшується попит на продукти.
Сьогодні Павло Мальчик розробляє перспективну програму розвитку виробництва, головними завданнями якої є розширення матеріально-виробничої бази, ритмічна робота всіх підрозділів, оновлення виробництва, зменшення непродуктивних затрат тощо.
Спади і піднесення у виробничій і торговій сферах — об'єктивна закономірність суспільного виробництва. Треба лише дбати про розвиток потужної національної економіки, щоб під час криз якомога менше страждали люди, менших ударів зазнавали підприємства.
Ми — сучасники, і нам самим потрібно творити своє благополуччя і добробут народу, міць держави, в нинішніх несприятливих умовах долати труднощі – ці слова належать шполянському подвижнику Павлу Олексійовичу Мальчику.

 

 

 

 

Приватне підприємство «Євробуд-П»

 

Приватне підприємство «Євробуд-П» створене в лютому 2006 року і знаходиться в м. Шполі, вул. Пролетарська, 170.
Засновником підприємства та його незмінними керівником є Плохута Володимир Самійлович.

plohuta-volodimir-samoylovich

Пп. «Євробуд-П» займається такими видами діяльності, як продаж будівельних матеріалів та інструментів, виробництво столярних виробів та виробів з металу, розпилювання та сушка лісу, надання послуг по перевезенню вантажів автомобілями КАМАЗ, ГАЗ-53, LT-35.

privatniy-supermarket-noviy-svit
Одним з основних видів діяльності ПП «Євробуд-П» є будівництво і ремонт будівель. Основними замовниками є промислові підприємства, підприємці, банки, населення та бюджетні установи Шполянського та навколишніх районів.
У 2009 році підприємство налагодило випуск нової продукції – піроліз них котлів водяного опалення та гарячого водопостачання «Енергія», які користуються великим попитом у підприємств та населення.
ПП «Євробуд-П» займається благодійництвом, меценатством, вносить свій вклад в розвиток культури та спорту.

 

 

 

Рябоконь Анатолій Іванович

 

                 Рябоконь Анатолій Іванович – засновник і керівник приватної швейної фабрики.

ryabokon1
Народився в 1958 році в сім’ї робітника. З 1973 по 1976 роки навчався в Смілянському училищі Укрзалізниці. Після служби в лавах армії працював механіком на Шполянській швейній фабриці потім – майстром ремонтної бригади та поступив в Київський інститут легкої промисловості.

ryabokon2
В 2001 році взяв в оренду приміщення дитячого садка «Ластівка» і створив там швейний цех, а в 2007-му – викупив державне приміщення по вул.. Кавказька, 9 та реконструював його під швейну фабрику, на якій створив 70 робочих місць. В результаті впливу фінансової кризи, що розпочалася в Україні наприкінці 2008 року, на жаль робочі місця були вдвічі скорочено. На сьогодні на фабриці працює 33 особи. Однак у перспективі планується не лише повернути попередній кількісний штатний склад, а й збільшити його.

ryabokon3
Анатолій Іванович неодноразово нагороджувався почесними грамотами Шполянської райдержадміністрації та міської ради та цінними подарунками за особистий вклад у соціально-економічний розвиток району. Анатолій Іванович не лише приділяє свою увагу бізнесу, а й активно бере участь у громадському житті, благодійних акціях, культурно-просвітницьких заходах, підтримує культурно-духовні ініціативи шполян.   

ryabokon4

 

 

 

Олександр Васильович Грицієнко у місті багато хто знає саме завдяки його діяльності, пов'язаній з роботою сучасної комп'ютерної техніки. А об'єкти його розгадок, осягнення істини — монітори, системні блоки, сканери, принтери тощо. Ними він живе, виявляючи до цієї техніки негаснучу зацікавленість, те, що ми звикли називати любов'ю до справи.
Справу Олександра Грицієнка здавна підтримують два рівноцінних крила: прагнення пізнавати, цікавість, захоплення вивченням новітньої техніки і бізнесові інтереси, невідкладна потреба мати фінансові можливості для вирішення численних життєвих завдань. Те і інше складає потужний дует стимулів для натхненної діяльності.
.

***
Микола Калініченко завжди дотримується правила, що допомогти потрібно вчасно.
Засновник автомобільної промисловості Генрі Форд говорив про те, що кожна нація повинна, наскільки це можливо, сама задовольняти свої потреби через власну промисловість і культуру. Якщо це висловлювання застосувати до Шполяншини, як регіонального виокремлення, то наш район теж за можливостями задовольняє немало своїх потреб. Шполяни — працелюбний, творчий, схильний до підприємництва народ. На це ще раз вказує історія опанування бізнес-премудростями шполянина М. Т. Калініченка.
Початок 90-их років. Розвал економіки. Зупиняються підприємства. Нестримна інфляція. На Шполянському заводі запчастин, де працював Микола Трохимович Калініченко, немає роботи, робітники без зарплати. Його син Станіслав після закінчення інституту вже працював у Москві — з такими, як і сам, ініціативними людьми організував фірму, яка вже почала давати прибутки.
—    Тату, — мовив він якось до батька. — Для чого тобі задарма гнути на когось
спину? Ти можеш з успіхом сам себе забезпечити. Я допоможу.
Микола Трохимович вважає, що лише завдяки пораді, наполегливим проханням сина він зважився на незвичний для себе крок і розрахувався з роботи. Йому він вдячний і донині і завжди згадує сина (на жаль, нині покійного), який у скрутну, непевну хвилину підказав, підтримав і морально, і матеріально.
Так біля райавтодору з'явився магазин, а у М. Т. Калініченка — своя справа. Та починати працювати було складно. Деякі колгоспи, які брали запчастини в борг, заплатити за них так і не змогли. Доводилося користуватися кредитами, які давали під великі відсотки. Це забрало багато часу, нервів, здоров'я... Але він витримав, вистояв, не здався, а зробив новий крок вперед. Золоте правило бізнесу вчить: щоб бути успішним, слід знайти потребу і задовольнити її. Микола Калініченко не знав цього правила. Наших підприємців бізнесу ніхто не вчив. Вони самі опановували його закони. Отже, що ж далі? Пошук відповіді — у сумнівах. Що робити? Відповідь на це питання знайшов сам — можна зайнятись сільськогосподарською технікою, ставити мазівські двигуни на Т-150. Земляк з Коротиного, який збирав мотори на Харківському тракторному заводі, і організував для Миколи Трохимовича зустріч з конструкторами заводу. Він вивчив технологію виготовлення трактора на місці, в цехах, все побачив на власні очі. І він працював з конструкторами, які виготовили креслення додаткових пристосувань установки 800-кілограмового двигуна на Т-150. Микола Трохимович і отримав ліцензію, і один із перших — право на переобладнання тракторів.
Та з'явились нові проблеми. Де брати двигуни? В нагоді став досвід роботи на заводі, коли доводилося поїздити по колишньому Союзу, забезпечуючи транспортний відділ, де працював, технікою. В нього талант знаходити спільну мову з людьми і вирішувати з ними усі питання. І тут вихід було знайдено. Впродовж кількох років двигуни закуповував у одній із військових частин, що під Харковом.
—    Коли на трактор поставили перший двигун, дуже хвилювався, — згадує
М. Калініченко, — Особливо непокоїло, аби після його встановлення не було вібрації. Та
все вийшло. От тоді радості не було меж.
Його методика задоволення потреб чимось схожа на роботу «швидкої допомоги». Якщо в техніці терміново потрібно щось замінити, полагодити, поставити мазівський двигун — чи в нашому, чи у сусідньому районах, влітку чи взимку — підприємець завжди там.
Згодом, коли розпродувалась лізингова фірма, купив і облаштував приміщення. Тепер тут є і майстерня, і їдальня, і парна та душ. Виконані підприємцем ремонти-переобладнання задовольняють клієнтів, і попит на замовлення не зменшується. Микола Трохимович чутливо реагує на ситуацію і швидко вирішує невідкладні прохання, не рахуючись із часом. Саме така миттєва реакція потрібна була йому, коли розпродувалась лізингова фірма, і М. Калініченку запропонували купити заправку, що поруч з майстернею. Але гроші потрібно було знайти за добу, інакше б продали іншим. Рішення прийняв одразу, гроші позичив і вніс. Так його дружина — Надія Іванівна відкрила свій бізнес. І хоча ця заправка найменша в нашому місті, непримітна, але має своїх клієнтів, задовольняючи потреби автомобілістів.
В сімейному дуеті Надія Іванівна — самостійний і впевнений партнер. Вона гарний організатор, для неї немає неможливого, бо швидко вирішує будь-яке питання. До речі, за вагомий внесок у реформування національної економіки, розвиток підприємництва та формування ринкової інфраструктури України Надію Калініченко відзначено Подякою уповноваженого Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.
Впродовж багатьох років велику допомогу підприємцям надає їх бухгалтер — Наталія Василівна Запісецька, яка гарно розуміється в роботі підприємців, в фінансових питаннях і вже 9 років є їх надійною опорою.
...В неділю в майстерню М. Калініченка привезли двигун з Лозуватки, а в понеділок у нього було заплановано їхати по запасні частини до Білої Церкви. Аж тут дзвінок з Лебедина — терміново потрібна допомога...
Ось у такому темпі доводиться працювати постійно. У цій роботі не передбачиш, що чекає на тебе завтра. Єдине правило, якого не може не дотримуватися підприємець у своєму бізнесі, це те, що допомогти потрібно вчасно.


Володимир Руденко — Знає формулу успішного бізнесу, підприємець особливий. Він працює відразу в кількох іпостасях: то керівник, який налагоджує роботу майстерні з ремонту електрообладнання різної техніки (легкових, вантажних автомобілів, всіляких сільськогосподарських машин), то   він   консультант,   то   постачальник,   то   вдягає   спецівку   і   займається  ремонтом електрообладнання авто. І «наймає» Володимир сам себе на роботу з самого початку свого підприємництва.
З 2000-го року розпочалась його бізнесова стежка. І протягом всіх цих років він навчився працювати з клієнтами, створювати атмосферу взаємної прихильності, поваги, твердості в дотриманні слова.
Вдало було обрано місце розташування майстерні: по-перше, біля траси, а по-друге, на місці лізингової фірми відкрилось кілька пов'язаних з ремонтом транспорту підприємств, кожне зі своєю спеціалізацією, тож одному й тому ж клієнту зручно користуватись послугами майстерень, розміщених поруч.
Володимир надає велику увагу створенню і свого кола постійних клієнтів. Він освоїв ті види послуг, в яких власники авто мають потребу, і визначає на них ціну в розрахунку на зацікавлених людей. Виявляє творчий підхід.
Не один він ремонтує в Шполі електрообладнання — це роблять і в домашніх майстернях, і на підприємствах. А для зацікавлення клієнтів вміло використовують три позиції цін на свої послуги: високі, середні і низькі. Володимир Руденко, як людина уважна, добре орієнтується, які ціни для кого найприйнятніші, і робить все; щоб клієнт був задоволений і роботою, й рівнем обслуговування, й ціною за послугу.
І технічні, й бізнесові проблеми Руденку успішно вдається вирішувати ще й тому, що він по життю оптиміст, заряджений позитивною енергією, а це також притягує й людей, і удачу. А ще тому, що він постійно самовдосконалюється, черпаючи потрібну інформацію з технічної літератури, Інтернету, спілкуючись з колегами. Вчитись, зростати професійно, духовно, бути потрібним людям, підставляти своє плече тому, кому тяжко, — це його постійний потік життєвих дій.
Ці якості притаманні йому і як депутату міської ради, члену депутатської бюджетної комісії. Його турбують проблеми міста. Він переконаний, що державна політика повинна докорінно змінитись і щодо наповнення місцевих бюджетів. Без цього місто з мінімальними фінансовими ресурсами не зростатиме, не поліпшуватиметься благоустрій так, як цього вимагає час.
Хвилюють Володимира й інші українські біди: політична нестабільність, протистояння лідерів, яке гальмує вирішення нагальних проблем... Він — рішучий при­хильник зміни закону про вибори, щоб українці голосували не за партійний список, а за конкретних гідних людей.
Ну й, звичайно, в його чудовому віці йому, як кажуть, і карти в руки: розширювати підприємство, розвивати його, удосконалювати. У нього є такі наміри. Придбав земельну ділянку біля своєї майстерні. Зводитиме нове приміщення, надаватиме такі послуги, які ще не практикував в своїй діяльності, але потребу в них відчувають жителі і Шполянського, і сусідніх районів.

В ПОСТІЙНОМУ ПОШУКУ НОВОГО
Подружжя Власенків зі Шполи колись зробило досить відповідальний вибір, коли придбало цех райагробуду, що доживав свою останню стадію розвалу. Рішення, яке вони прийняли — облишити все і зайнятись об­робкою деревини, — було сміливим.
На підприємство подружжя Власенків мене спочатку привела сімейна потреба. Дружина замовила там нові двері і дошки. Олександр Григорович Власенко забезпечив транспортом, і я без зайвої мороки доставив додому замовлення. Тоді мою увагу при­вернуло сказане ним: «Ми задовольняємо будь-які нагальні потреби замовників у визначені строки і реалізуємо товар за можливо низькими цінами». І це підтвердилося.
Минув ще один рік підприємницького сходження подружжя Власенків. Ситуація не змінилась: сьогодні приватне підприємство «Добробут» не змінило своєї бізнесової тактики. І тепер тут можна придбати будь-які вироби за найнижчими в районі цінами: двері, вікна, столи, стільці, лави, клітки для кролів, ясла, корита, а ще — дошки, балки, крокви, вагонку, брус.
На підприємстві завжди людно, клієнтів чимало. Одному для хворої дружини потрібен був стілець особливої форми, іншому — стільчик для доїння корови, ще інший замовляв клітку для кролів.
Дружина Олександра Григоровича — Надія Костянтинівна (педагог за освітою) — чітко фіксує в журналі замовлення, де обов'язково зазначається термін його виконання.
—    Коли мені доводиться відлучатися у справах, я спокійний, — каже підприємець. — Дружина вирішить без мене усі питання.
І, дійсно, найкращий спосіб вирішення гармонійної співпраці у підприємництві, коли до роботи залучаються рідні, допомагає сім'я.
Складних обставин у житті цих людей було вдосталь. Перші кроки ринкової економіки. Олександр, одним із перших в місті, відкрив тоді на другому поверсі автостанції магазин «Нептун». Пошуки тривали. За типом темпераменту він — сангвінік. А звідси й характер — позитивні емоції, швидкість реакції, непосидючість, прагнення до нових вражень, оновлення, удосконалення. Він задає життю швидку течію, а спокійне тихе плесо зніжених буднів його не вабить. Тому О. Власенко завжди у невпинному і безперервному пошуку. Ніколи не повертається до старого, минулого, через спроби і помилки рухається далі. Ті знання, які старшим Власенкам довелося здобувати самотуж­ки, на практиці, їхні діти — Юрій і Тетяна — почерпнули, навчаючись у столичних вузах. Розуміючи, настільки важливим для батьків є забезпечення якісним обладнанням їхнього підприємства, організували їм запрошення на виставку устаткування для деревообробної промисловості, яка нещодавно проходила в столиці. Після відвідування цієї виставки, для досягнення вищої продуктивності праці Власенки поставили на своєму підприємстві сучасний деревообробний верстат, планують придбати й інші — з Італії, Австрії та Німеччини. І все для того, аби віднаходити нові підходи для вирішення потреб замовників. Перебувати в постійному пошуку — вже стало стилем життя цих людей.

***
Тренажери і тренування
На другому поверсі  новозбудованого  п'ять років тому приміщення розміщене казкове царство дивних витворів, незвичних конструкцій. Це тренажери, кожен з яких розрахований для певних м'язів. А їх в людини більше трьохсот. На виготовлення тренажерів витрачені значні кошти, докладено чимало зусиль, творчого дерзання. Все це зроблено руками шполянського підприємця Володимира Арсентійовича Нанаєва.
Він сам побував у багатьох тренажерних залах великих міст, до нього приїздили спеціалісти з Києва, Одеси, інших міст і дали його виробам високу оцінку. Тепер сюди вечорами приходять бажаючі, любителі попрацювати над своїм тілом, прихильники настільного тенісу.
—    В людини все повинно бути прекрасним... — В. Нанаєв не домовляє до кінця
відомий чеховський вислів, тому що вкладає в нього дещо інший зміст. — Треба
«конструювати» власне тіло, робити його красивим.
Бодібілдінг — його стихія. Вже не один рік тренується й сам. А починав він з ви­жимання 50-60 кг, потім додавав кілька разів (після певного тренувального періоду) ще по 10 кг.
—    Головне, не перевантажувати себе, вчасно сказати «досить», — ділиться
секретами власного сходження до особистих рекордів. Людина повинна підіймати вантаж,
що дорівнює масі ваги свого тіла. Він цього домігся. Ставний, енергійний, рухливий. На
обличчі — рум'янець, в діях — рішучість, впевненість. Навіть і не скажеш, що нещодавно
він діждався дати, за якою йдуть на заслужений відпочинок. Володимир Арсентійович
увесь в пошуках, у твердому злеті, заряджає енергією людей, долає труднощі.
Краса в металі
Тридцять років тому, коли життя поставило його перед вибором «бути чи не бути», він обрав перше, здолавши все, що заважало стати творцем, діячем, справжньою людиною.
В новозбудованому приміщенні з роками з'явилась своєрідна виставкова зала виробів з металу. Для тренажерів було відведено другий поверх, перший перепрофілювався: замість ковальської майстерні тут нині зберігається те, що створено вмілими руками майстрів.
Коли заходиш до кабінету В. Нанаєва, очі розбігаються. Переходиш від одного до іншого експонату. Подиву немає меж. Виноградна лоза міцно утримується розгалуженим корінням — це підставка для кімнатних квітів. Орел, вистежуючи здобич, виблискує золотим відтінком пір'я. Птахи та звірі — це лише одна із тем творчості. Світильники, лампи, підсвічники, ліхтарі, люстри, журнальні столики із скла із оригінальними ніжками, вази з металу з колосками та квітами (теж з металу). Старовинні шаблі, піки, шкіра вепра.
Раритети поряд з обновами. В залі габаритні речі — столи, лавки, стелажі, каміни, навіси, ворота, хвіртки — інше царство краси, теж з металу, але вже іншого призначення.
Все, що тут можна побачити, робилося для людей, — говорить Володимир Арсентійович. Бізнесовий принцип при створенні краси з металу не завжди застосо­вується, це означає, що не все необхідно реалізувати.
Підприємець шукав, пробував, творив, виражав себе в реалізованих ідеях. Кожен виріб —- експонат виставки — демонструє можливості ковальської майстерні, пройдених етапів у пошуку того, що буде більш прибутковим, настільки потрібним людям, що вони обов'язково звертатимуться сюди із замовленнями.
Через спроби і невдачі — до успіху
Володимир Нанаєв вважає, що в бізнесі через невдачі, спроби, перевірки та практику так само, як і в тілі, завдяки тренуванням, можна виправити всі недоліки. Він зварювальник із 45-річним стажем. Після закінчення Дніпропетровського технікуму зварювання імені Патона, почав займатися цією діяльністю, не залишив її й донині. Під час перебудови, коли стала можливою індивідуальна трудова діяльність, поряд з основною роботою, аби збільшити бюджет сім'ї, шукав і допоміжну діяльність. В період безгрошів'я в 90-их, коли у населення відпала потреба у встановленні індивідуального опалення, яким Нанаєв тоді займався, він взяв в оренду приміщення на вулиці Островського в Шполі, встановивши верстат для виготовлення цвяхів. Згодом придбав ще один — для виготовлення целофанових пакетів, щоб фасувати їх. Цвяхи, розфасовані в па­кети, охоче брали магазини в Києві. Коли назріла потреба шукати інший вихід для забезпечення нормального життя, зважився зайнятися ковальством, виготовляти речі, які б мали й естетичну цінність. Він їздив до всіх умільців-ковалів на Черкащині, поринув у видання, що на високому професійному рівні знайомили із сучасним українським і зарубіжним досвідом в ковальській справі. Фінансовим помічником і куратором у всіх його бізнесових справах є дружина Тамара Василівна, яка має бухгалтерську освіту.  
Перше замовлення на виготовлення воріт наштовхнуло на освоєння нової продукції. Ковальська майстерня Нанаєва прореагувала на перший успіх: було розширено базу ковальської майстерні, придбано нове обладнання, виготовлено власноруч пристосування для полегшення і прискорення процесу виготовлення окремих деталей.
Якщо у справу, крім грошей, не вкладеш душі, нічого не зробиш, не отримаєш, — констатує підприємець. І це доведено часом і досвідом. Сьогодні навчившись виконувати й складні індивідуальні замовлення, він задовольняє не лише місцевого, а й досить вибагливого столичного споживача, бо вкладає у справу ще й свою душу.

 

 

Мале підприємництво, яке є найбільш динамічним елементом структури ринкової економіки, сприяє покращенню економічного стану району, оперативному насиченню ринку товарами та послугами, забезпеченню зайнятості значної частини населення, зниженню соціальної напруги і демократизації ринкових відносин.

Аналіз діяльності підприємств малого бізнесу свідчить, що протягом 2007-2008 років в районі в цілому покращився стан його розвитку, намітилась стійка тенденція до збільшення загальної кількості як малих підприємств, так і приватних підприємців-фізичних осіб.

За даними Шполянського відділення Смілянської ОДПІ станом на 01.09.2009 на території району стоять на обліку 98 і з них сплачують податки 80 малих підприємств та 2184 фізичні особи. Кількість підприємців фізичних осіб на 10 тис. жителів у 2007 році становила 299 осіб, в даний час їх кількість збільшилась до 312, що становить 105,1%. Програмою економічного та соціального розвитку району на 2009 рік передбачено 110 одиниць малих підприємств та 2350 приватних підприємців - фізичних осіб.

Надходження платежів до бюджетів всіх рівнів від малого бізнесу з початку 2009 року склало 7021,5 тис. грн.(в т ч від юридичних осіб –4292,5 тис грн., від фізичних –2729 тис грн.). Питома вага надходжень від юридичних осіб становить 9,3% (по області – 4,1%), від фізичних – 7,5% (по області 3,1%) від загального збору податків і платежів до бюджетів всіх рівнів.

В малому та середньому бізнесі зайнято близько 2,5 тис осіб, що становить понад 20% середньо-облікової чисельності зайнятих в економіці району.

На території району діє 58 фермерських господарств, у користуванні яких знаходиться 6872,2 га землі, в т ч 6811,2 га сільгоспугідь, з них рілля - 6639,5 га.

 

За 2008 рік 24 безробітних пройшли навчання на 10 денних курсах при Шполянській філії Черкаської академії менеджменту з питань написання бізнес-планів та ознайомлення з законодавством про підприємницьку діяльність. Після закінчення навчання, за наявності бізнес-планів та реєстрації їх в райдержадміністрації як суб’єктів підприємницької діяльності, рішенням координаційної ради з питань підприємництва, 24 особам надана одноразова допомога на впровадження підприємницької діяльності на загальну суму 93 тис. грн.

Для підтримки розвитку підприємницької діяльності в районному бюджеті щорічно, починаючи з 2003 року, передбачаються кошти в сумі, що становить 0,5% від позабюджетних надходжень. У 2008 році передбачено і перераховано Регіональному фонду  20 тис. грн., на 2009 р також передбачено 20 тис.грн, загальна сума на підтримку розвитку підприємництва складає 70 тис. грн.. Оголошено конкурс бізнес-планів на отримання даних коштів з Регіонального фонду підтримки підприємництва

За 2008 рік банківськими структурами району було надано 32 кредити суб’єктам малого підприємництва на загальну суму 2215 тис. грн.: Шполянським ТВБВ Черкаської філії Приватбанку видано 8 кредитів на суму 205 тис.грн., Шполянським відділенням Черкаської філії банку “Аваль” видано 9 кредитів на суму 830 тис. грн., відділенням “УкрСиббанку”- 11 кредитів на суму 560 тис грн. ,відділенням банку “Надра”- 4 кредити на суму 620 тис грн.

В районі діють дві кредитні спілки: “Гарантія” ( статут затверджений установчими зборами від 24.04.02. ), в даний час кількість членів спілки становить 675 осіб, активи становлять 510 тис. грн., кількість виданих за 2008 рік кредитів 120 на суму 526 тис. грн.( в т ч суб”єктам малого підприємництва на суму 82,2 тис грн.); кредитна спілка “Добробут” зареєстрована 12.05.03, налічує 1780 членів, активи становлять 1505 тис. грн., за 2008 рік видано 960 кредитів на суму 2146 тис. грн.( в т ч для МП-562 тис грн.). Кредитні спілки пройшли перереєстрацію у відповідності до вимог чинного законодавства.

В районі проводиться передача виробничих та невиробничих приміщень в оренду СПД. В оренді знаходиться 46 приміщень площею 5,1 тис. кв. м., передано у власність 22 приміщення площею 2,4 тис. кв. м. Управлінням економіки райдержадміністрації створено базу даних вільних приміщень, ведеться моніторинг наявності торгових точок ( кіосків, магазинів), об’єктів побуту та заготівельних пунктів в сільській місцевості.

 В районі створена Координаційна рада з питань підтримки підприємницької діяльності, до складу якої входить 12 членів : 6 державних службовців та 6 представників громадськості. Згідно положення свої засідання координаційна рада проводить не рідше І раз в місяць.

При управлінні економіки щоп’ятниці з 9 до 12 години працює громадська приймальня з питань підприємництва. За 2009 рік послугами громадської приймальні скористалось сімнадцять жителів району, всім надано роз’яснення по питаннях , які порушувалися під час звернення.

Інформація стосовно різних аспектів малого підприємництва висвітлюється в засобах масової інформації, в районній газеті “Шполянські вісті” створена рубрика “Своя справа”, “Підтримка та розвиток підприємницької діяльності”.

Управліннями, відділами райдержадміністрації (економіки, сільського господарства і продовольства, юридичним, фінансовим, містобудування і архітектури), Шполянським відділенням Смілянської ОДПІ, ветеринарною та санітарною службами району, районним центром зайнятості постійно надаються консультації суб’єктам підприємництва. Податковою інспекцією та центром зайнятості розроблені друковані видання, які надають підприємцям необхідну інформацію щодо відкриття власної справи.

Програму розвитку малого підприємництва в Шполянському районі на 2009-2010 роки (далі - Програма) розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 25.03.2008 р № 12689/1, відповідно до Законів України “Про державну підтримку малого підприємництва”, “Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні”, з урахуванням Законів України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, Указу Президента України від 29.04.2004 № 493/2004 “Про Стратегію економічного та соціального розвитку України “Шляхом європейської інтеграції” на 2004 – 2015 роки”.

Метою програми є спрямування дій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань підприємців, установ ринкової інфраструктури, суб’єктів малого підприємництва для концентрації фінансових, матеріально-технічних та інших місцевих ресурсів, виробничого і наукового потенціалу на створення сприятливих умов розвитку малого підприємництва району, його підтримки і захисту.

Головним завданням програми є дотримання основних принципів державної регуляторної політики, удосконалення фінансово-кредитної підтримки малого підприємництва району, сприяння створенню суб’єктами малого підприємництва нових робочих місць, залучення до підприємницької діяльності жінок, молоді, пенсіонерів та інших верств населення, активізація розвитку інфраструктури підтримки малого підприємництва, організація підготовки та перепідготовки кадрів для сфери малого підприємництва.

Основні напрямки Програми

Впорядкування місцевого регулювання підприємницької діяльності

Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка малого підприємництва

Ресурсне та інформаційне забезпечення, подальше формування інфраструктури підтримки малого підприємництва

 

Основними джерелами фінансування є:

Кошти районного і місцевих бюджетів, кошти регіонального фонду підтримки підприємництва по області, кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, кошти виконавців, кошти вітчизняних та іноземних інвесторів, власні кошти суб’єктів підприємництва