Анонси

1 2 3 4 5

Оголошення

1 2 3 4 5

Громадська думка

Ваш професійний статус:
 

Привітання

Вітаємо з днем народження

Ветушко Тетяну Анатоліївну

20 жовтня

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Стеценка Петра Борисовича

25 жовтня

Хай постiйний успiх, радiсть i достаток, Сиплються до Вас, немов вишневий цвiт. Хай життевий досвiд творить з буднiв свята, А Господь дарує довгих-довгих лiт!


Сташенка Володимира Олексійовича

26 жовтня

З Днем народження вітаєм, Щастя й долі Вам бажаєм, Здоров’я небесної благодаті, Миру й злагоди у хаті. Хай здоров'я, радість і достаток, Сиплються не мов вишневий цвіт, Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Боїна Олександра Олександровича

26 жовтня

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу! З Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажам, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Черевко Інну Миколаївну

27 жовтня

Хай здоров’я, радість і достаток, Сиплються немов вишневий цвіт Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Поліщука Василя Ісаковича

28 жовтня

Хай квітне доля у роках прекрасних, Господь дарує радість і здоров’я. Хай кожен ранок з неба сонцем ясним Осяє Вас і світлом, і любов'ю!


Онищук Наталію Василівну

29 жовтня

Бажаємо світлої радості й сили, Ласкавої долі, добра і тепла, Щоб ласку Вам слало небесне світило, Здоров’ям наповнила рідна земля


Тупчієнко Ольгу Іванівну

29 жовтня

Із Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажаєм, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Сірман Ларису Володимирівну

1 листопада

Нехай здоров’я завжди добрим буде, Щоб в роботі ладилось усе, За справи добрі хай шанують люди, У дім хай доля затишок несе. Хай горе обходить завжди стороною, А щастя приходить і ллється рікою! Бажаєм тепла, і добра, і любові! Хай Господь дарує многії літа, А в серці довіку живе доброта.


Зеленько Людмилу Миколаївну

2 листопада

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу!


Кисельова Олнксандра Борисовича

4 листопада

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Бовсуна Сергія Миколайовича

4 листопада

Святковим розмаїттям Хай буде все життя, Казковим довголіттям Серед краси й добра.


Килимисту Наталію Миколаївну

4 листопада

Нехай кожна мить буде повна надії і нехай пощастить здійснити усі свої мрії! Удачі, натхнення й духовного росту, Хай буде в житті усе легко та просто!


Яцентюк Валентину Андріївну

4 листопада

Бажаємо миру і світлої долі, Запалу, енергії, сили доволі. Творчого вогнику, віри й наснаги, Щедрості серця, людської поваги. На довгих стежках Вашої ниви Будьте завжди Ви здорові й щасливі!


Годлевського Олега Петровича

7 листопада

Хай здоров'я, радість і достаток, Сиплються не мов вишневий цвіт, Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Новини відділу Держгеокадастру

Культура І духовність
Нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського літературного конкурсу «Творчі канікули»
Четвер, 19 жовтня 2017, 09:10

20171017 142346    Національна  бібліотека для дітей організувала дитячий літературний конкурс «Творчі канікули» в якому брали участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях: 11-13 та 14-18 років. Конкурс проводився у 7-ми номінаціях:
«Знайомтеся – це ми!»
«Так, я люблю Україну»
«Природа – джерело натхнення і краси»
«І в кожному із нас живе філософ»
«Моя майбутня професія»
«Безмежний світ моєї уяви»
«Далі буде? Ні, далі вже є».
       Конкурс проводився з 1 червня по 30 вересня у 2 тури: перший – з 1 червня по 1 вересня на обласному рівні; другий (заключний) з 1 вересня по 30 вересня в м. Києві з метою: формування у дітей і підлітків патріотичних почуттів – любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови, розвитку естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації талантів дітей.

Читати повністю
 
УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ
Середа, 18 жовтня 2017, 07:23

                   Шановні жителі, гості міста, району, педагоги, учні!
    3456789 На відзначення 100-річчя подій Української революції, 100-річчя створення Українського Вільного Козацтва, запрошуємо відвідати документальну тематичну виставку-експозицію Р.Круцика «НАРОДНА ВІЙНА 1917-1932р.», яка розпочинає свою роботу 18 жовтня о 12.00 і буде діяти до 25 жовтня 2017 року у фойє кіноконцертного залу «Космос».

 
День Українського Козацтва та День Захисника України в музеї!
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 09:44

Изображение 011 Шпиця     14 жовтня  на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі
відзначається День Українського Козацтва та День Захисника України. Свято встановлене 2014 року указом Президента України П.Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.
   З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Крім того, саме 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії, або ж українського визвольного руху 1917-1921-х років.

Читати повністю
 
До дня захисника України та дня козацтва (100-річчя вільного козацтва та 75-річчя створення УПА)
Четвер, 12 жовтня 2017, 12:18

1 покроНехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу, володарка земель і вод –
Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ.
Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно, бо ти на світі в нас одна.
  14 жовтня Україна відзначає одне з найбільших державних свят, вагомість котрого перебуває на одному рівні з Днем незалежності України, в цей день ми відзначаємо й величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливого важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунок від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та Віру, були переконані, що свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею.

Читати повністю
 
Народні аматорські колективи клубних закладів Шполянщини на обласних вокально – хорових та Всеукраїнських фольклорних оглядах
Вівторок, 10 жовтня 2017, 13:06

DSC063921 7 жовтня в Городищенському РПК ім.С.Гулака-Артемовського відбувся заключний огляд вокально-хорових колективів.

  На цьому пісенному дійстві виступили аматори із Городищенського, Кам’янського, Смілянського, Тальнівського, Шполянського, Черкаського та Чигиринського районів. Серед 47 колективів-учасників найкращими названі виступи представників Шполянського краю:  народний аматорський ансамбль камерного співу «Елегія», народний аматорський хор «Оберіг», народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Мальви» РБК (художній керівник Олена Чорногал),  народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Гайдамаки» РБК (художній керівник заслужений працівник культури України Дмитро Вовк), народний аматорський гурт української та сучасної пісні «Чарівне намисто» , народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Горлиця» Матусівського СБК (художній керівник Володимир Сівак).

Читати повністю
 
Бібліотекарі району відзначили Всеукраїнський день бібліотек
П'ятниця, 29 вересня 2017, 07:50

IMG 6337Премудросте земна,бібліотеко !
Віват тобі, хранителько свята!
До тебе йдуть із близька, і з далека,
Щоб почерпнуть від тебе лиш добра.

  29 жовтня, напередодні професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек, в святково прикрашеній бібліотеці, зібрались бібліотекарі району, щоб відзначити кращих працівників та підвести підсумки роботи за рік.
  Бібліотеки в наш час є справжніми осередками інформативної політики, де формується думка пересічних українців, від дітей до дорослого населення. Тільки тут, в затишних залах, поряд з книжковими полицями, новими глянцевими періодичними виданнями – ви дізнаєтесь про все нове і цікаве.

Читати повністю
 
Храм духовності нації: бібліотека - давня і вічно юна оселя людського розуму
П'ятниця, 29 вересня 2017, 05:52

       дир.НАТАША мазур     Певно немає на світі жодної людини, котра б не переступила одного разу поріг бібліотеки. Бібліотека  -  це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність  - одна з найголовніших цінностей нації. Пригадаймо, що у сиву давнину бібліотеку називали «будинком життя», «оселею мудрості», а ще  - «аптекою», де завжди її привітна господиня зуміє підібрати «ліки» для душі найвимогливішого читача.
        Загляньмо всередину бібліотеки… У відкритих шафах вишикувалися книги, наче солдати: ретельно несуть службу, відважно ідуть в бій  - перемагають чи терплять поразку або, як друзі, дарують радість чи розчарування. Разом з персонажами творів можемо побувати у майбутньому або в минулому. Такі мандрівки для людини важливі і корисні, адже нове поновлює, а старе навчає її. Уважно вчитуємося в рядочки книги… й знаходимо мудрі слова. Вони, немов вночі ліхтар: яскраво освітлюють шлях, щоб кожний зміг дізнатися, де очікують перешкоди, а де стелиться перед ним простора життєва дорога. Хоча слова́ мають власну долю, проте вони нерідко формують і людську.

Читати повністю
 
«Життєвий листопад» (до Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана)
П'ятниця, 29 вересня 2017, 05:24

керіницто  залі 45678Летять літа, як білі журавлі,

Дзвенять, як ті волошки в житі,
Та не зникає слід їх на землі,
Якщо для добрих справ були прожиті.

  28 вересня, в читальній залі районної бібліотеки організовано свято для людей похилого віку «Життєвий листопад».
  День літньої людини – це чисте і світле свято. Свято наших батьків, бабусь та дідусів. День, коли ми віддаємо їм свою любов і повагу.
У цей святковий, щедро напоєний теплом осінній день, зібралися на свято праці, свято долі, свято життя, поважні гості, яких запросили до світлої святкової зали районної бібліотеки, щоб віддати свою шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий досвід.

Читати повністю
 
ПРИВІТАННЯ
П'ятниця, 29 вересня 2017, 05:16

1380284755 30-veresnya-den-bibliotek                      Шановні бібліотекарі!
 Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства. 

 Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.

  Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу.   Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.

  Бажаю вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

 

                                                              Анатолій Лозовий,
              начальник відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації

 

 
Привітання
П'ятниця, 29 вересня 2017, 05:03

81214602аі                   Шановні колеги!

  Шановні володарі книжок та книжних полиць, покровителі каталогів та картотек, заручники періодичних видань, газет та журналів!

 Вітаю вас з професійним святом духовності, мудрості і знань – Всеукраїнським днем бібліотек!

  Бажаю вам творчого завзяття, нових успіхів у благородній праці на теренах розбудови української науки, освіти, культури і духовності, неодмінного зростання читацького попиту на книгу, інформацію, посилення авторитету бібліотечної справи в суспільстві.

   Зичу вам і вашим близьким міцного здоров’я, благополуччя, достатку у кожній оселі і прихильності долі. Нехай ніколи не покидають Вас почуття Оптимізму, Віри, Надії, Любові і Мудрості-Софії.


                                                                                              Наталя Мазур,
                                                                                       директор Шполянської
                                                                           централізованої бібліотечної системи

 
З досвіду роботи Мар’янівського сільського будинку культури
Четвер, 21 вересня 2017, 14:05

DSC06294111111111 20 вересня відбувся виїзний семінар базі Мар’янівського сільського будинку культури. 

  Мета семінару - краще познайомити, розповісти культурній спільноті про могутній культурний і духовний потенціал, цікавий досвід, традиції, які існують в клубних закладах, про талановитих працівників, про історію, яку має заклад. Перед початком семінару учасники побували з екскурсією біля знаку «Шпола - географічний центр території України» , який знаходиться на трасі Черкаси-Умань. Начальник відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації Анатолій Лозовий інформував учасників семінару про перспективні плани розвитку туристичного комплексу.

Читати повністю
 
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ Фотоконкурсу «Туризм та краєзнавство Шполянщини» (2017 рік )
Вівторок, 19 вересня 2017, 12:43

єждло  Відділ культури і туризму Шполянської РДА проводить фотоконкурс для всіх жителів Шполянського району «Туризм та краєзнавство Шполянщини», який триватиме з 01 жовтня по 01 листопада 2017 року.


Загальна інформація про конкурс:
відділ культури і туризму Шполянської РДА запрошує взяти активну участь у Фотоконкурсі для всіх жителів Шполянського району «Туризм та краєзнавство Шполянщини», та надіслати свої фото, присвячені цій темі.
Фотоконкурс проводиться з метою поліпшення популяризації і розвитку туризму та краєзнавства в Шполянському районі, стимулювання творчої, пізнавальної і соціальної активності жителів та гостей району, збереження кращих український традицій, популяризація національних цінностей.

Читати повністю
 
Відкриття виставки карти «Картини з вовни»
Понеділок, 11 вересня 2017, 06:38

  IMG 2673     В Шполянському районному краєзнавчому музеї 8 вересня 2017 року відбулась зустріч учнів 8 класу школи № 1 із краєзнавцем Шевчуком В.В.  Так як Віктор Васильович вивчав,  досліджував та написав книги про  Шполянщину, він  розповів учням про наш край від давнини до сьогодення.
        Також у музеї відбулося відкриття виставки «Картини з вовни» , майстра декоративно – ужиткового мистецтва  Вовк.  І.Д.

Читати повністю
 
Хронометр пам’яті: Війна без пощади і милосердя (до початку та закінчення Другої світової війни)
Вівторок, 05 вересня 2017, 11:11

 Спинись, людино! Мовчки поклонись.ТІТКО один 234567
Задумайся про вічне серед тиші.
Лиш стогін серця хай злітає вгору,
Вогонь душі горить, мов смолоскип!
Сльоза зорі стоїть над обеліском,
Сховавши клопоти людські і сни.
Сюди прийшли ми, щоб вклонитись низько
Усім, усім, хто не прийшов з війни.

 

   5 вересня 2017 року в читальній залі районної бібліотеки відбувся захід присвячений початку та закінченню Другої світової війни, 90-річчю від дня народження, ветерана війни Андрія Івановича Тітко.
    Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії.
ідзнака тітку     Перед початком заходу лягли квіти пам’яті до підніжжя обеліску Слави загиблих воїнів, наших земляків від  усіх присутніх на заході: дітей, онуків, правнуків.
    Ведучі, вихованці студії Будинку школяра нагадали всім учасникам заходу про жахи подій Другої світової війни, яка була страшною та кривавою, де загинула невимовна кількість мільйонів людей, які просто хотіли жити. Війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі.

Читати повністю
 
Шполяни на «Холодноярській Прощі»
Понеділок, 28 серпня 2017, 12:01

21034538 1437592426330437 4578668366361152975 n  25 серпня 2017 року в селі Стецівка, що на Чигиринщині, відбувся Всеукраїнський військово-цивільний фестиваль « Холодноярська Проща», в якому облаштовано етнографічний комплекс «Козацький хутір» — справжній скансен, музей під відкритим небом. 

Не випадково місцем паломництва обрали саме Чигиринщину, як колиску творення державності України через зародження визвольних повстанських рухів. За словами організаторів, фестиваль приурочений до свята Хрещення Руси-України та має благодійний, духовно-патріотичний характер. Девіз проекту — «За мир — молимося, єднаємося, боремося, перемагаємо!».

Читати повністю
 
Привітання
Середа, 23 серпня 2017, 06:24

незалежн                 Шановні жителі Шполянщини!
   Від щирого серця вітаю вас з Днем Державного Прапора та 26-ою річницею незалежності України!
    Ця дата втілює в собі давнє прагнення нашого народу до свободи та самовизначення. Незалежність стала новою точкою відліку в житті кожного з нас.
       Майже тисячу років українці прагнули жити вільно та сповідувати свої традиції на рідній землі.
      Безумовно, ці роки незалежності стали випробовуванням для всіх нас — випробовуванням на зрілість, на самоповагу, на толерантність. А тому, не може бути сумніву, що працелюбний народ України здатен поліпшити життя у своїй власній державі.
  Україна і сьогодні виборює право на свою незалежність, на власну думку та мирне майбутнє.
   Дорогі земляки, бажаю вам і вашим рідним миру, спокою та злагоди, міцного здоров’я, щедрої долі, успіхів у справах та починаннях заради процвітання незалежної України та її народу. Нехай ваші серця будуть сповнені гордістю за нашу державу, прагненням до єднання та порозуміння, а джерело віри, надії та любові до України буде невичерпним.

 

З повагою начальник відділу культури
і туризму райдержадміністрації                                                                                                               А.І.Лозовий

 


Сторінка 1 з 38