Анонси

1 2 3 4 5

Оголошення

1 2 3 4 5

Громадська думка

Як давно Ви проживаєте у Вашому населеному пункті?
 

Привітання

Вітаємо з днем народження

Стеценка Бориса Павловича

13 лютого

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Берестового Григорія Івановича

13 лютого

Хай постiйний успiх, радiсть i достаток, Сиплються до Вас, немов вишневий цвiт. Хай життевий досвiд творить з буднiв свята, А Господь дарує довгих-довгих лiт!


Черевка Олександра Вікторовича

18 лютого

З Днем народження вітаєм, Щастя й долі Вам бажаєм, Здоров’я небесної благодаті, Миру й злагоди у хаті. Хай здоров'я, радість і достаток, Сиплються не мов вишневий цвіт, Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Качан Наталію Георгіївну

18 лютого

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу! З Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажам, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Броварську Любов Павлівну

19 лютого

Хай здоров’я, радість і достаток, Сиплються немов вишневий цвіт Хай малює доля з буднів свято, І дарує Вам багато літ!


Зданевича Володимира Флоріновича

20 лютого

Хай квітне доля у роках прекрасних, Господь дарує радість і здоров’я. Хай кожен ранок з неба сонцем ясним Осяє Вас і світлом, і любов'ю!


Руденко Тетяну Миколаївну

20 лютого

Бажаємо світлої радості й сили, Ласкавої долі, добра і тепла, Щоб ласку Вам слало небесне світило, Здоров’ям наповнила рідна земля


Терницю Анну Вікторівну

21 лютого

Із Днем народження вітаєм ! Добра і радощів бажаєм, Здоров’я на усі літа, Хай в серці квітне доброта.


Олеан Світлану Миколаївну

22 лютого

Нехай здоров’я завжди добрим буде, Щоб в роботі ладилось усе, За справи добрі хай шанують люди, У дім хай доля затишок несе. Хай горе обходить завжди стороною, А щастя приходить і ллється рікою! Бажаєм тепла, і добра, і любові! Хай Господь дарує многії літа, А в серці довіку живе доброта.


Іллюк Євгенію Володимирівну

25 лютого

Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро, Щоденно дарують наснагу і силу!


Кравченка Сергія Володимировича

26 лютого

З днем народження щиро вітаєм, Щастя і здоров’я Вам бажаєм, Хай сміється доля ,як калина в лузі, Нехай будуть поруч добрі, вірні друзі.


Ланяк Надію Григорівну

27 лютого

Святковим розмаїттям Хай буде все життя, Казковим довголіттям Серед краси й добра.


Берестецького Анатолія Дмитровича

28 лютого

Нехай кожна мить буде повна надії і нехай пощастить здійснити усі свої мрії! Удачі, натхнення й духовного росту, Хай буде в житті усе легко та просто!


Новини відділу Держгеокадастру

Культура І духовність
«Лицарі Небесної Сотні»
Вівторок, 20 лютого 2018, 14:58

1тим  20 лютого — пам'ятний день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
 

Читати повністю
 
Вручення літературної премії імені Олекси Влизька
Понеділок, 19 лютого 2018, 13:56

DSCN4319   Олекса Влизько стрімко увірвався в українську літературу 20-х років. Читаючи його поезію, пам’ятаєш тільки одне – перед тобою поет, котрий бере тебе в полон і веде за собою в стихію, йому підвладну, в широкий простір симфонічного звучання слова, в романтичний світ, де панує вічне свято юнацької радості. Саме таким був поет у своїй творчості, таким приходить і до сьогоднішнього читача, долаючи відстань десятиліть.
  Талановита Влизькова поезія живе і сьогодні. У нас на Шполянщині є продовжувачі його творчості, які об’єднані в літературну студію імені Олекси Влизька. Поетичні зерна, посіяні нашим земляком, дають рясні сходи на літературному грунті Шполянщини. Твори наших поетів і прозаїків охоче друкують районні та обласні газети, журнал «Дніпро» та інші. Майже кожен вже видав збірник, а дехто й декілька. У 2008 та 2011 роках видано два поетичних альманахи «Шполянщина поетична», до яких увійшли твори самобутніх поетів Шполянської землі. Також літературна студія має свій власний часопис – літературно-мистецький вісник «Літературна Шполянщина».

З нагоди 110-річчя від дня народження Олекси Влизька ювілейними медалями були нагороджені всі Лауреати літературної премії імені Олекси Влизька попередніх років та члени літературної студії.

Читати повністю
 
Нарада бібліотечних працівників Шполянського району
Понеділок, 19 лютого 2018, 13:05

DSCN4216люди 16 лютого 2018 року в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася нарада бібліотечних працівників «Підсумки роботи бібліотек системи за 2017 рік та основні завдання на 2018 рік».
 Начальник відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації Анатолій Лозовий подякував працівникам за сумлінну роботу, побажав плідної праці. Крім похвал, висловив зауваження до роботи окремих бібліотек та визначив головні напрями роботи та завдання на 2018 рік.
 Директор Шполянської ЦБС Наталія Мазур розповіла про своє бачення, як керівника, планів розвитку бібліотек Шполянського району. Також вона провела інструктаж про дотримання вимог санітарно-гігієнічних норм та правил пожежної безпеки.
 Завідуюча методичним відділом ЦРБ Світлана Дуженко зробила статистичний аналіз роботи бібліотек Шполянської ЦБС за 2017 рік та підвела підсумки роботи системи за минулий рік.
 В ході наради також було вирішено ряд виробничих питань.

Читати повністю
 
Зустріч з шевченкознавцями
П'ятниця, 16 лютого 2018, 13:03

чотир   15 лютого 2018 року в читальній залі районної бібліотеки відбулася зустріч з лауреатом літературно-мистецької премії імені Володимира Малика, головою правління Шевченківського відділення Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Тараса Шевченка, автором книги «Коріння Шевченкового роду», нащадком великого роду Кобзаря - Миколою Лисенком. Разом з гостем на Шполянщину завітали – головний зберігач фондів Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Ольга Дмитренко та педагог, в минулому викладач Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Галина Лисенко.
  Присутні на зустрічі мали можливість більше дізнатися про рід кровних нащадків Тараса Шевченка та познайомитися з книгою «Коріння Шевченкового роду». Микола Лисенко дуже серйозно підійшов до вивчення минулого славетного роду Шевченків, який прославив не лише свій рід, а й нашу матір-Україну. Книга цікава ще й тим, що її автор – ще й нащадок великого Кобзаря.

Читати повністю
 
Афганістан у нашій пам"яті
Четвер, 15 лютого 2018, 06:35

DSCN4092міцкеич 14 лютого 2018 року в читальній залі районної бібліотеки відбувся тематичний захід "Афган у нашій пам"яті", приурочений  Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-річниці виведення військ з Афганістану. Захід підготовлений працівниками юнацького відділу та краєзнавчого музею, на який були запрошені учні 10-А, 10-Б, 9-Б класів Шполянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2-ліцей.
    25 грудня 1979 року радянські війська були введені в Афганістан для надання допомоги місцевому населенню, розпочалася жорстока кривава війна, яка тривала понад 9 років. Потрапивши на палаючу афганську землю наші воїни-інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль, як свій, і до останнього подиху захищали інтереси її багатостраждального народу. Багатьом з них ніколи вже не судилося повернутися до рідної хати, не побачити своїх рідних, вони полягли навіки.
  За офіційними даними за весь час афганської війни у ній взяло участь 620 тисяч військовослужбовців і 21 тисяча робітників та службовців. Загинуло в цій війні близько 15 тисяч осіб, поранено понад 8 тисяч, стали інвалідами до 4 тисяч.

Читати повністю
 
Ювілейний день народження
Середа, 14 лютого 2018, 13:23

DSCN3950DSCN4030

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   9 лютого 2018 року в читальній залі районної бібліотеки зібралися бібліотечні працівники району, щоб привітати Людмилу Микитівну Кудієнко, колишнього директора Шполянської централізованої бібліотечної системи з нагоди її ювілейного дня народження.
   Талант – це той стан душі, коли хочеться творити добро і нести його людям. І не обов’язково для цього бути поетом чи художником, а просто – відданим своїй справі бібліотекарем.

Читати повністю
 
Рідна країна – безпечна країна
Середа, 14 лютого 2018, 13:06

130220182215111130220182217222

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   В минулому році Громадським рухом Миколи Томенка «Рідна країна» та Національною бібліотекою України для дітей було організовано соціально-просвітницький проект «Рідна країна – безпечна країна: або як треба поводитися на дорогах». Він мав на меті нагадати українським школярам про дотримання правил дорожнього руху. На конкурс приймалися малюнки на тему безпеки дорожнього руху.

Читати повністю
 
Крути: крок у безсмертя
Четвер, 08 лютого 2018, 10:06

  DSCN3840  7 лютого в читальному залі дитячої бібліотеки для дітей відбувся вечір пам’яті, присвячений 100-річчю героїчної битви під Крутами. На захід завітали учні 9-го класу міської школи № 5 (класний керівник Тетяна Браганець) та учні 8-го класу Сигнаївського НВК – Назар Похил і Ярослав Кисленко.
У грудні 2017 року в с. Сигнаївка відбувалися зйомки художнього фільму у  стилі історичний екшн «Крути 1918. Захист». Крути… Що знаємо ми про них?

Читати повністю
 
Нарада клубних працівників клубних закладів Шполянського району
Четвер, 08 лютого 2018, 09:07

  DSCN3801DSCN3793 7 лютого 2018 року у приміщенні Шполянської ЦБС відбулася  нарада клубних працівників Шполянського району на якій було підведено  підсумки організаційно-творчої діяльності установ у минулому році та окреслено перспективи їх розвитку на 2018 рік. Начальник відділу культури і туризму Анатолій Лозовий подякував працівникам клубних закладів району за проведену роботу наголосивши, що завдяки професіоналізму працівників, діяльності аматорських колективів та їх участь у численних мистецьких заходах, злагодженій роботі відділу культури і місцевого самоврядування Шполянський район посів перше місце серед клубних закладів Черкаської області.

Читати повністю
 
Нарада клубних працівників клубних закладів Шполянського району
Четвер, 08 лютого 2018, 09:07

 DSCN3801DSCN3793

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

               7 лютого 2018 року у приміщенні Шполянської ЦБС відбулася  нарада клубних працівників Шполянського району на якій було підведено  підсумки організаційно-творчої діяльності установ у минулому році та окреслено перспективи їх розвитку на 2018 рік. Начальник відділу культури і туризму Анатолій Лозовий подякував працівникам клубних закладів району за проведену роботу наголосивши, що завдяки професіоналізму працівників, діяльності аматорських колективів та їх участь у численних мистецьких заходах, злагодженій роботі відділу культури і місцевого самоврядування Шполянський район посів перше місце серед клубних закладів Черкаської області.

Читати повністю
 
До уваги!
Четвер, 08 лютого 2018, 09:01

Лозоий афыша нет

 
Проведено засідання літературної студії імені Олекси Влизька
Четвер, 08 лютого 2018, 07:00

 DSCN3806    7 лютого 2018 року в районній бібліотеці відбулося засідання літературної студії імені Олекси Влизька. Цьогорічне літературне об’єднання відкрив начальник відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації Анатолій Лозовий. Він наголосив на таких питаннях: друк нових видань газети «Літературна Шполянщина», про події, які будуть висвітлюватися в подальших номерах, про вручення літстудійцям ювілейних медалей до     110-річчя від дня народження Олекси Влизька та про подальші плани співпраці з літстудійцями.

Читати повністю
 
Визначено лауреата літературної премії імені Олекси Влизька
Понеділок, 05 лютого 2018, 14:01

  DSCN3654DSкенгCN3772 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    5 лютого 2018 року  відбулося засідання конкурсної комісії з присудження літературної премії імені Олекси Влизька. Премія заснована у 2008 році Шполянською райдержадміністрацією та Шполянською районною радою з нагоди 100-річчя від дня народження талановитого поета-земляка Олекси Влизька.
    Як уже зазначалося, цьогоріч кандидатами на здобутття літературної премії були представники різних регіонів України, професіонали в галузі літератури. До конкурсу були допущені 11 кандидатів. На жаль, кандидат Тетяна Коноваленко, молода поетеса з Вінничини, вибула в зв’язку зі смертю.

Читати повністю
 
Назавжди у наших серцях
Понеділок, 05 лютого 2018, 13:52

20180202 124859   2 лютого в Матусівському НВК №1 відбулася літературно-музична година пам’яті лідера гурту «Скрябін» Андрія  Кузьменка.  Присутні на заході переглянули пісочну анімаційну роботу української художниці Ксенії Симонової, присвячена українському артистові Кузьмі Скрябіну, яка висвітлює основні моменти його життя. Музичним супроводом до «пісочного фільму» стала пісня «Добряк». Адже він дійсно був таким «… ціле життя посміхався широко до всіх на круги. Позичав їм останні гроші, а сам не просив в займи».

Читати повністю
 


Сторінка 1 з 41